Trwa ładowanie...
d2dgyza

Przychody Kęt powinny przekroczyć 1,4 mld zł w '11, liczą na dobry II kwartał (opis)

20.04. Warsaw (PAP) - Przychody Grupy Kęty powinny przekroczyć 1,4 mld zł w 2011 roku, spółka spodziewa się dobrego II kwartału - poinformował prezes spółki Dariusz Mańko na...
Share
d2dgyza

20.04. Warsaw (PAP) - Przychody Grupy Kęty powinny przekroczyć 1,4 mld zł w 2011 roku, spółka spodziewa się dobrego II kwartału - poinformował prezes spółki Dariusz Mańko na środowej konferencji. Prognoza spółki przewiduje wypracowanie w tym roku 1,36 mld zł przychodów.

"Spodziewam się, że prognoza tegorocznych przychodów zostanie przekroczona. Powinniśmy przekroczyć 1,4 mld zł" - powiedział Mańko.

Prezes oczekuje, że II kwartał 2011 roku będzie dla spółki podobnie udany jak I kwartał.

d2dgyza

"Jesteśmy rozpędzeni, nasze segmenty nie zgłaszają żadnych spowolnień. Oczekujemy dobrych wyników w drugim kwartale" - powiedział prezes Mańko na konferencji.

Spodziewa się, że wszystkie segmenty wzrosną w II kwartale rdr, jedynie segment akcesoriów budowlanych pozostanie na podobnym poziomie jak rok temu.

Spółka przeznaczy 134,4 mln zł na inwestycje w bieżącym roku. W planach jest rozbudowa zakładu produkującego stopy miękkie, rozwój produkcji komponentów oraz obróbki mechanicznej, rozbudowa zakładu produkcji rolet a także nowe linie do produkcji folii polietylenowej oraz do druku i laminacji w segmencie opakowań giętkich.

Grupa Kęty zwiększyła swój zysk netto rok do roku w pierwszym kwartale o 26 proc., do 18,8 mln zł. Zysk operacyjny Grupy Kęty wzrósł w pierwszych trzech miesiącach tego roku o 44 proc., do 26,2 mln zł. Wynik ten wzrósł głównie dzięki wyższemu poziomowi sprzedaży oraz poprawie marż w części segmentów.

d2dgyza

Działalność finansowa spółki w pierwszym kwartale zamknęła się ujemnym wynikiem w kwocie 2,9 mln zł, na co w większości miały wpływ odsetki od kredytów. Ich wartość po trzech miesiącach wyniosła 2,9 mln zł.

Skonsolidowane przychody zwiększyły się w pierwszym kwartale o 30 proc. i wyniosły 326 mln zł.

Pod koniec marca Grupa Kęty podała już szacunkowe dane za pierwszy kwartał, ale były one niższe od podanych obecnie. Grupa Kęty spodziewała się wtedy, że skonsolidowany zysk netto firmy w pierwszym kwartale wyniósł około 15-17 mln zł, zysk operacyjny ok. 22-24 mln zł, a przychody 300-310 mln zł.

W komentarzu do wyników zarząd Grupy Kęty podał, że większość segmentów działających w ramach grupy odnotowała w pierwszym kwartale znaczny wzrost przychodów spowodowany większym wolumenem sprzedaży oraz wyższymi cenami produktów, dostosowywanymi do systematycznie rosnących cen surowców. Najwyższą dynamikę, zbliżoną do 100 proc. osiągnął segment usług budowlanych, który w I kwartale kontynuował realizację Sky Tower. Przychody tylko z tego tytułu dały segmentowi w I kwartale ok. 9 mln zł dodatkowej sprzedaży.

d2dgyza

Segment wyrobów wyciskanych zwiększył sprzedaż w pierwszych trzech miesiącach o prawie 40 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Ten wynik to m.in. efekt ponad 50 proc. wzrostu sprzedaży na rynkach zagranicznych. Pozostałe segmenty odnotowały dynamikę rzędu 10-25 proc

"Wszystkie segmenty grupy kapitałowej odnotowały rosnący poziom popytu na swoje produkty. Oprócz sprzedaży w kraju bardzo istotnym z punktu widzenia osiągniętych wyników jest fakt rosnącego zainteresowania ofertą produktową spółek grupy kapitałowej za granicą. Szczególnie było to widoczne na rynkach: niemieckim, brytyjskim, ukraińskim, węgierskim, czeskim i słowackim oraz rumuńskim gdzie osiągane dynamiki sprzedaży w przypadku niektórych segmentów sięgały ponad 40 proc." - napisano w komentarzu do wyników.

"Zarząd spółki spodziewa się, że w II kwartale 2011 roku popyt na produkty segmentów będzie porównywalny lub lepszy od zanotowanego w analogicznym okresie 2010 roku" - dodano. (PAP)

pr/ mto/ dan/

d2dgyza

Podziel się opinią

Share
d2dgyza
d2dgyza