Puławy zaakceptowały studium wykonalności budowy z PGE GiEK elektrowni o mocy ok. 800‑890 MW
09.05. Warszawa (PAP) - ZA Puławy podjęły decyzję o akceptacji studium wykonalności budowy, wraz z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, elektrowni według wariantu...
09.05. Warszawa (PAP) - ZA Puławy podjęły decyzję o akceptacji studium wykonalności budowy, wraz z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, elektrowni według wariantu zakładającego budowę duobloku gazowo-parowego o mocy ok. 800-890 MW z możliwością dalszej rozbudowy - podały Puławy w komunikacie.
Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach spółki celowej - Melamina III.
"Zarząd Zakładów Azotowych +Puławy+ (...) informuje, że w dniu 9 maja 2012 r., w wykonaniu Umowy z dnia 31 maja 2011 (...)Spółka podjęła decyzję o: akceptacji wyników, wykonanego na podstawie Umowy, Studium wykonalności Elektrowni oraz o (...) wyborze, opisanego w w/w Studium wykonalności, rozwiązania technologicznego realizacji Elektrowni według wariantu polegającego na budowie duobloku gazowo-parowego klasy 800-900 MWe, bez kotłowni rezerwowej, zakładającego współpracę Elektrowni z Elektrociepłownią Spółki" - podano w komunikacie.
ZA Puławy ponadto poinformowały o zawarciu z PGE GiEK oraz Melamina III porozumienia w sprawie warunków dostawy ciepła użytkowego.
"Przedmiotem porozumienia jest określenie warunków, na jakich Spółka i MELAMINA III zobowiązują się zawrzeć umowę dostawy ciepła użytkowego (...). Umowa dostawy ciepła ma obowiązywać przez czas określony - dostawy i odbiory ciepła mają być realizowane w okresie od dnia 1 stycznia 2018 r. do dnia 31 grudnia 2041 r. Szacunkowa wartość przyszłych zobowiązań Spółki (...) wynosi 13 mld zł" - napisano.
W maju 2011 roku ZA Puławy i PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna poinformowały o podpisaniu umowy, na mocy której zobowiązały się do wybudowania elektrowni lub elektrociepłowni o mocy ok. 840 MW z możliwością dalszej rozbudowy.(PAP)
kam/ jtt/