Trwa ładowanie...
d2d0xe4

Rafako ma list intencyjny z Ergo Hestia dotyczący kontraktu w Jaworznie

02.12. Warszawa (PAP) - Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia przystąpiło do listu intencyjnego dotyczącego projektu budowy bloku energetycznego o mocy 800-910 MW w...

d2d0xe4
d2d0xe4

02.12. Warszawa (PAP) - Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia przystąpiło do listu intencyjnego dotyczącego projektu budowy bloku energetycznego o mocy 800-910 MW w Elektrowni Jaworzno III - poinformowało Rafako w komunikacie.

Ergo Hestia dołączyła do BGK, PKO BP, PZU, TUiR Warta, KUKE oraz z Generali TU, z którymi Rafako podpisało taki list wcześniej.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, ale do tej pory tego nie zrobiły. Ostatnio ważność umowy i czas na podpisanie umowy został wydłużony do końca roku.

Pod koniec listopada wiceprezes Rafako Jarosław Dusiło informował w rozmowie z PAP, że spółka na szansę na zdobycie potrzebnych gwarancji przed końcem roku. Jeśli jednak Rafako miałoby lekkie opóźnienie w tej kwestii, liczy na jeszcze jedno przedłużenie ważności oferty.(PAP)

gsu/ jtt/

d2d0xe4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d0xe4