Trwa ładowanie...
d1yn1ev

Redan planuje w '14 rozwój głównie przez e-commerce i franczyzę

20.03. Warszawa (PAP) - Redan oczekuje, że głównymi motorami rozwoju spółki w 2014 r. będą rozszerzenie działalności typu e-commerce, w tym otwarcie e-sklepu w Rosji, oraz ok....

Share
d1yn1ev

20.03. Warszawa (PAP) - Redan oczekuje, że głównymi motorami rozwoju spółki w 2014 r. będą rozszerzenie działalności typu e-commerce, w tym otwarcie e-sklepu w Rosji, oraz ok. 20-proc. wzrost powierzchni handlowej we franczyzie - poinformował podczas konferencji prasowej wiceprezes spółki Bogusz Kruszyński.

"W sektorze modowym planujemy rozwój przede wszystkim poprzez e-commerce. Chcemy utrzymać dynamikę wzrostu sprzedaży tego segmentu z zeszłego roku. Planujemy także otwarcie trzeciego sklepu internetowego, w Rosji, a także rozwój już istniejących sklepów polskiego i ukraińskiego" - powiedział w czwartek na spotkaniu prasowym Kruszyński.

"Spodziewamy się także wzrostów w segmencie franczyzowym. Planujemy, że w 2014 r. nastąpi dalszy wzrost powierzchni we franczyzie o ok. 20 proc." - dodał.

Redan poinformował, że w 2013 r. przyrost sprzedaży z segmentu e-commerce wyniósł 38 proc., zaś wzrost powierzchni we franczyzie wyniósł 23 proc.

d1yn1ev

Kruszyński dodał, że spółka nadal chce rozwijać się na Wschód.

"Wobec obecnej sytuacji na Ukrainie działanie spółki w tym kraju będzie dla nas wyzwaniem. Nie widzimy jednak, aby sytuacja była szczególnie zła, nie ma tragedii. Na ten rok zaplanowaliśmy zamknięcie 4 sklepów działających na Ukrainie, być może tak uczynimy" - powiedział.

Dodał, że spółka planuje także zamknąć 5 sklepów w Polsce.

"Jesteśmy już bardzo blisko optymalizacji lokalowej, do zamknięcia w Polsce w tym roku zostało na jeszcze 5 sklepów. Na koniec roku planujemy więc posiadanie 33 sklepów. Wyniki za 2013 r. pokazały, że restrukturyzacja przyniosła efekt" - powiedział Kruszyński.

W 2013 r. zysk netto grupy wyniósł 3,4 mln zł wobec 27 mln zł straty rok wcześniej. Wartość sprzedaży w 2013 r. wzrosła o 6,4 proc. rdr do 468,3 mln zł, zaś na poziomie wyniku operacyjnego (EBIT) spółka zakończyła rok na 4,9 mln zł plusie, wobec 28,2 mln zł na minusie rok wcześniej. (PAP)

nik/ jtt/

d1yn1ev

Podziel się opinią

Share
d1yn1ev
d1yn1ev