Trwa ładowanie...

Roczny pobyt na Arktyce? Naukowcy PAN poszukują chętnych na ekspedycję

Instytut Geofizyki PAN w Warszawie poszukuje osób żądnych przygód, które porzucą dotychczasowe życie na co najmniej pół roku i wyjadą na Arktykę. Nabór dotyczy ekspedycji na Spitsbergen, gdzie znajduje się Polska Stacja Polarna Hornsund.

Share
Roczny pobyt na Arktyce? Naukowcy PAN poszukują chętnych na ekspedycję
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Instytut Geofizyki PAN
d43hczx

Polska Akademia Nauk poszukuje kandydatów specjalizujących się w przeróżnych dziedzinach. Oprócz meteorologów czy geofizyków swoje miejsce w ekspedycji na Spitsbergen znajdą też mechanicy, konserwatorzy, a nawet informatycy. Chętni będą musieli przygotować się na roczny pobyt w Arktyce – od czerwca 2020 roku do lipca 2021 roku.

Jest jednak możliwość krótszego pobytu w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. 43 wyprawa polarna na Spitsbergen obejmuje również ekspedycję letnią, zaplanowaną od czerwca do września przyszłego roku. Do udziału w niej Instytut Geofizyki PAN zaprasza m.in. administratora stacji, kucharza i jego asystenta oraz pracownika technicznego. Kucharz jest jedyną osobą, która swój pobyt w Hornsund rozpocznie wcześniej – od kwietnia lub maja 2020 roku.

d43hczx

Czego naukowcy z PAN wymagają od kandydatów? Przede wszystkim doświadczenia w wykonywaniu zawodów, na które aplikują. Oprócz tego mile widziane są: znajomość języków obcych (przede wszystkim języka angielskiego), umiejętności techniczne wszelkiego rodzaju czy uprawnienia i umiejętności związanych z obsługą instalacji elektrycznych, urządzeń mechanicznych oraz uprawnień spawalniczych. Atutem okażą się również patenty motorowodne oraz ukończone kursy medyczne.

Zobacz także: W ich firmę chce inwestować wielu – jak się rozkręca międzynarodowy start-up?

Chętni mogą się zgłaszać do 25 listopada (aplikować można tutaj). Rozmowy kwalifikacyjne będą mieć miejsce w grudniu 2019 roku i styczniu 2020 roku.

Początki Polskiej Stacji Polarnej Hornsund datuje się na lata 50. XX w., jednak to rok 1978 zapoczątkował na dobre jej działalność. To właśnie wtedy wyruszyła wyprawa polska na Spitsbergen, a w Instytucie Geofizyki Pan powstała Samodzielna Pracownia Badań Polarnych i Morskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43hczx

Podziel się opinią

Share
d43hczx
d43hczx