Trwa ładowanie...

Ryanair obniża opłaty za bagaż

Przed rozpoczęciem letniego sezonu tanie linie lotnicze Ryanair obniżyły opłaty za bagaż rejestrowany. Najbardziej skorzystają pasażerowie na krótkich krajowych trasach - informuje CNN.

Share
Ryanair obniża opłaty za bagaż
Fot: Pixabay.com/Domena publiczna
dlvsti6

Opłata za bagaż rejestrowany pobierana przez irlandzkiego przewoźnika zależy od jego wagi oraz długości lotu. Największa obniżka dotyczy lotów krajowych trwających krócej niż 2 godziny. Na takich trasach opłata za bagaż o wadze do 15 kg spadnie o 50 proc. - z 30 euro do 15 euro, a o wadze do 20 kg o 38 proc. - z 40 euro do 25 euro.

Mniej zaoszczędzą pasażerowie podróżujący z Ryanairem za granicę na trasach krótszych niż 3 godziny, którzy stanowią najliczniejszą grupę obsługiwaną przez irlandzkiego przewoźnika. W tym przypadku cena bagażu rejestrowanego o wadze do 15 kg i do 20 kg spadnie odpowiednio o 17 i 13 proc. Na tych trasach za lżejszy bagaż zapłacimy 25 euro, a za cięższy - 35 euro.

dlvsti6

Obniżka nie obejmie lotów międzynarodowych trwających dłużej niż 3 godziny, które obsługują 8 proc. wszystkich pasażerów największego w Europie taniego przewoźnika.

Wśród tanich linii opłaty za bagaż rejestrowany są powszechną praktyką i ważnym źródłem przychodów. Przewoźnicy tacy jak Ryanair oferują tanie bilety lotnicze, ale pobierają dodatkowe opłaty za usługi takie jak: odprawa na lotnisku, wybór miejsca w samolocie czy serwowanie wody na pokładzie.

dlvsti6

Podziel się opinią

Share
dlvsti6
dlvsti6