Trwa ładowanie...
d14iz5o
opłata za bagaż

Ryanair obniża opłaty za bagaż

Przed rozpoczęciem letniego sezonu tanie linie lotnicze Ryanair obniżyły opłaty za bagaż rejestrowany. Najbardziej skorzystają pasażerowie na krótkich krajowych trasach - informuje CNN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryanair obniża opłaty za bagaż
(Fot: Pixabay.com/Domena publiczna)
d14iz5o

Opłata za bagaż rejestrowany pobierana przez irlandzkiego przewoźnika zależy od jego wagi oraz długości lotu. Największa obniżka dotyczy lotów krajowych trwających krócej niż 2 godziny. Na takich trasach opłata za bagaż o wadze do 15 kg spadnie o 50 proc. - z 30 euro do 15 euro, a o wadze do 20 kg o 38 proc. - z 40 euro do 25 euro.

Mniej zaoszczędzą pasażerowie podróżujący z Ryanairem za granicę na trasach krótszych niż 3 godziny, którzy stanowią najliczniejszą grupę obsługiwaną przez irlandzkiego przewoźnika. W tym przypadku cena bagażu rejestrowanego o wadze do 15 kg i do 20 kg spadnie odpowiednio o 17 i 13 proc. Na tych trasach za lżejszy bagaż zapłacimy 25 euro, a za cięższy - 35 euro.

Obniżka nie obejmie lotów międzynarodowych trwających dłużej niż 3 godziny, które obsługują 8 proc. wszystkich pasażerów największego w Europie taniego przewoźnika.

Wśród tanich linii opłaty za bagaż rejestrowany są powszechną praktyką i ważnym źródłem przychodów. Przewoźnicy tacy jak Ryanair oferują tanie bilety lotnicze, ale pobierają dodatkowe opłaty za usługi takie jak: odprawa na lotnisku, wybór miejsca w samolocie czy serwowanie wody na pokładzie.

d14iz5o

Podziel się opinią

Share
d14iz5o
d14iz5o