Trwa ładowanie...
Gdańsk
27-09-2015 15:18

Ryanair uruchomi nowe trasy z Gdańska i Wrocławia. Dokąd polecą podróżni?

Ryanair uruchomi latem 2016 roku nowe połączenie z Gdańska i Wrocławia. Z Gdańska będzie można polecieć na Maltę, z kolei z Wrocławia podróżni trafią na Teneryfę i do Wenecji.

Ryanair uruchomi nowe trasy z Gdańska i Wrocławia. Dokąd polecą podróżni?Źródło: WP.PL, fot: Pixabay.com/Domena publiczna
djtrajy
djtrajy

- Teneryfa to typowo wakacyjny kierunek. Dzięki temu połączeniu podróżni będą mogli wygodnie zaplanować tam dłuższy wypoczynek na własną rękę. Natomiast Wenecja jest atrakcyjnym miejscem także na krótsze wyjazdy, na 2-3 dni - mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Łącznie w rozkładzie lotów Ryanaira na lato 2016 znajdzie się 21 połączeń z Wrocławia. Linie planują przewiezienie ze stolicy Dolnego Śląska ponad 1,1 miliona pasażerów. Padła również zapowiedź, że do końca 2016 roku we Wrocławiu pojawi się trzeci samolot, co może oznaczać kolejne nowe połączenia. - Pod uwagę brany jest Madryt, Nicea lub inne miasto we Francji, a w przyszłości także nowe połączenia do Grecji - informuje Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych linii Ryanair.

Ponad to Ryanair umożliwi podróż z Gdańska na Maltę - w siatce połączeń przewoźnik uruchomi dwa takie połączenia w tygodniu. Poza tym w Gdańsku pojawią się dodatkowe loty na trasie do Alicante (2 razy tygodniowo), Edynburga (3 razy tygodniowo), Leeds (4 razy tygodniowo) oraz Oslo (6 razy tygodniowo).

W ubiegłym tygodniu Ryanair podał, że od sezonu letniego 2016 r. uruchomi trzy nowe połączenia z Modlina (do Kolonii, Goteborga oraz do Malagi) i trzy nowe trasy z lotniska w Krakowie - do Bristolu, na Gran Canarię oraz na Teneryfę.

Ryanair obsługuje ponad 1 600 lotów dziennie z 69 baz, łącząc 186 lotnisk w 30 krajach. Połączenia obsługuje flotą ponad 300 samolotów Boeing 737-800.

djtrajy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djtrajy