Trwa ładowanie...
d19jbk0

Rynek nie będzie zaskakiwany dużą podażą papierów skarbowych - Marczak, "DGP"

06.02. Warszawa (PAP) - Poziom sfinansowania potrzeb pożyczkowych jest w tej chwili duży, co daje MF możliwość np. ograniczenia podaży bonów skarbowych - poinformował Piotr...

Share
d19jbk0

06.02. Warszawa (PAP) - Poziom sfinansowania potrzeb pożyczkowych jest w tej chwili duży, co daje MF możliwość np. ograniczenia podaży bonów skarbowych - poinformował Piotr Marczak, dyrektor departamentu długu publicznego MF. Dodał, że w 2012 roku rynek nie będzie zaskakiwany dużą podażą papierów skarbowych, co skłania inwestorów "do kupowania teraz, a przekłada się na duży popyt i spadek rentowności".

"Nie mamy planów zwiększenia rezerwy płynnościowej przez wzrost podaży papierów. W tej chwili poziom sfinansowania potrzeb pożyczkowych jest duży, co daje nam możliwość np. ograniczenia podaży bonów skarbowych" - powiedział Piotr Marczak w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

"Skoro po styczniu sfinansowaliśmy jedną trzecią potrzeb, oznacza to, że w dalszej części roku możemy elastycznie kształtować naszą aktywność. Dla rynku jest sygnał, że nie będzie zaskakiwany dużą podażą papierów skarbowych. Skłania to inwestorów do kupowania teraz, a przekłada się na duży popyt i spadek rentowności" - dodał.

Gazeta przypomniała, że pod koniec kwietnia wygasają obligacje warte w tej chwili ponad 23 mld zł.

Według danych resortu na koniec stycznia 2012, do wykupu w 2012 roku pozostaje dług o wartości 105,1 mld zł. (PAP)

mak/ jtt/

d19jbk0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19jbk0
d19jbk0