Trwa ładowanie...
d3cgyuw

Rząd dał zgodę na wniesienie udziałów PGE, PKO BP, PZU i Ciechu do CSI i BGK

27.12. Warszawa (PAP) - Rada Ministrów wyraziła w czwartek zgodę na zmianę sposobu zbycia udziałów w spółkach PGE, PKO BP, PZU i Ciech, poprzez ich wniesienie do Celowej Spółki...

Share
d3cgyuw

27.12. Warszawa (PAP) - Rada Ministrów wyraziła w czwartek zgodę na zmianę sposobu zbycia udziałów w spółkach PGE, PKO BP, PZU i Ciech, poprzez ich wniesienie do Celowej Spółki Inwestycyjnej i do BGK - poinformował CIR w komunikacie.

"Zgoda Rady Ministrów pozwoli stopniowo zwiększać kapitały BGK i CSI oraz optymalizować warunki rynkowe sprzedaży akcji dzięki elastyczności w realizowaniu transakcji sprzedaży tych pakietów" - podano w komunikacie.

Chodzi o 213.048.534 akcje PGE, stanowiące 11,39 proc. kapitału zakładowego spółki, 104.473.620 akcji PKO BP, stanowiących 8,36 proc. kapitału, 8.721.587 akcji PZU, stanowiących 10,10 proc. kapitału zakładowego spółki i 19.972.900 akcji Ciechu, stanowiących 37,9 proc. kapitału zakładowego spółki.

W połowie grudnia Ministerstwo Skarbu Państwa przesłało do Rady Ministrów wniosek o zgodę na specjalny tryb prywatyzacji spółek Skarbu Państwa w związku z realizacją programu Inwestycje Polskie, czyli wnoszenie akcji spółek Skarbu Państwa do Banku Gospodarstwa Krajowego i Celowej Spółki Inwestycyjnej (CSI).

Premier Donald Tusk poinformował w październiku, że rząd zamierza powołać spółkę pod program zatytułowany Inwestycje Polskie, która do 2015 roku będzie miała możliwości inwestycyjne w wysokości 40 mld zł, a jej operatorem będzie BGK. (PAP)

morb/ jtt/

d3cgyuw

Podziel się opinią

Share
d3cgyuw
d3cgyuw