Trwa ładowanie...

Sąd przyjął do rozpatrzenia pozew frankowiczów

Sąd Okręgowy w Warszawie przyjął do rozpatrzenia pozew grupy blisko 300 frankowiczów przeciw Getin Noble Bankowi. Orzeczenie nie jest prawomocne. Mecenas reprezentująca instytucję finansową zapowiada odwołanie od tej decyzji.

Share
Sąd przyjął do rozpatrzenia pozew frankowiczówŹródło: Eastnews, fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News
ddc6vhh

Reprezentujący klientów banku radca prawny Mariusz Korpalski jest przekonany, że sąd apelacyjny przychyli się do wniosku frankowiczów. Jeżeli tak się stanie, to w jego opinii sąd wyznaczy termin do przyłączenia kolejnych klientów do pozwu. Jego zdaniem mniej więcej za rok sąd przystąpi do merytorycznego rozpoznania wniosku i umów.

Adwokat Katarzyna Leder, reprezentująca Bank, powiedziała, że nie zgadza się z postanowieniem sądu i zaskarży je do wyższej instancji. W jej opinii pełnomocnik klientów nie wykazał w pozwie, że wszystkie osoby w grupie mają status konsumenta. Katarzyna Leder dodała, że nie jest rolą sądu naprawianie błędów pełnomocnika drugiej strony.

Sąd wyłączył ze sprawy trzy osoby, ponieważ według umowy zaciągnęli oni kredyt na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Sprawa toczy się z powództwa powiatowego rzecznika konsumentów w Poznaniu. Rozpoczęła się w marcu 2014 roku od zebrania około 90-osobowej grupy frankowiczów.

ddc6vhh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddc6vhh
ddc6vhh