Trwa ładowanie...
d36bbx6

SGWP ws. wizyty gen. Davida Rodrigueza (komunikat)

...
Share
d36bbx6

12.07. Warszawa - Sztab Generalny WP informuje:

12 lipca br. z wizytą w Sztabie Generalnym WP przebywał generał broni David Rodriguez, do wczoraj dowódca Połączonego Dowództwa Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa w Islamskiej Republice Afganistanu.

Generał broni David Rodriguez, powracający do kraju po przekazaniu w poniedziałek obowiązków dowódcy Połączonego Dowództwa Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa (ISAF) w Islamskiej Republice Afganistanu, spotkał się z szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, generałem Mieczysławem Cieniuchem.

d36bbx6

W trakcie wizyty omówiono aktualną sytuację operacyjną w Afganistanie. Dużo uwagi poświęcono w szczególności wymianie opinii, a także doświadczeń płynących z udziału wojsk sojuszniczych w operacjach ISAF. Generał broni Rodriguez, obejmujący niebawem dowodzenie amerykańskimi wojskami lądowymi (U.S. Army Forces Command), złożył na ręce generała Cieniucha podziękowania za wkład polskich żołnierzy w umacnianie międzynarodowego bezpieczeństwa.

- Dziękuję za polskie zaangażowanie w operację ISAF - powiedział rozpoczynając wystąpienie generał broni David Rodriguez. - Jest ono znaczące i odczuwalne na co dzień. Nasi żołnierze działają z sobą ramię w ramię. Uzupełniają się i mają do siebie ogromne zaufanie. Zapewniam, że społeczeństwo amerykańskie dostrzega wasz wysiłek i naprawdę go docenia.

W dalszej części wizyty omówione zostały działania sojusznicze zmierzające do wspierania Afgańskich Sił Bezpieczeństwa, w tym również zaangażowanie polskiego kontyngentu w proces szkolenia afgańskich policjantów i żołnierzy.

Na zakończenie wizyty generał Cieniuch podziękował generałowi Rodriguezowi za osobiste poświęcenie w kierowaniu wojskami Sojuszu w wysiłkach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa obywateli Afganistanu oraz dowody szacunku dla wkładu żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w ten proces.


Pochodzący z West Chester, Pensylwania, gen. David Rodriguez jest absolwentem Akademii West Point z 1976 roku. Karierę wojskową rozpoczął od stanowiska dowódcy plutonu w Fort Polk (Luizjana). Dowodził 2. batalionem, 502. Brygady Piechoty, 101. Dywizji Powietrzno-Desantowej oraz 2. Brygadą, 82. Dywizji Powietrzno-Desantowej. Był również asystentem sekretarza obrony USA Roberta Gatesa. 12 października 2009 objął dowództwo Połączonego Dowództwa ISAF w Islamskiej Republice Afganistanu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d36bbx6

Podziel się opinią

Share
d36bbx6
d36bbx6