Trwa ładowanie...

Sieć sklepów z zabawkami Toys'R'Us ma problemy w Europie. Tysiące osób mogą stracić pracę

182 sklepy w USA zamknięte, a teraz kolejne problemy na Starym Kontynencie. Sklepy Toys'R'Us przynoszą straty i trudno będzie je uratować.

Share
Sieć sklepów z zabawkami Toys'R'Us ma problemy w Europie. Tysiące osób mogą stracić pracę
Źródło: Joint Base Elmendorf-Richardson, fot: U.S. Air Force Photo/ Staff Sgt. Joshua Garcia
d23364h

O kłopotach Toys'R' Us głośno zrobiło się pod koniec ubiegłego roku. Kultowa marka sklepów z zabawkami ogłosiła wówczas upadłość. Miała w tym okresie prawie 5 mld dol. długów - informował money.pl. Jedną z przyczyn złej passy miała być konkurencja ze strony internetu.

Zobacz także: Ponad połowa Polaków chce ograniczenia handlu do dwóch niedziel w miesiącu

Kłopoty miały dotyczyć tylko rynku amerykańskiego, gdzie zamknięto ponad 180 sklepów. Dziennikarze brytyjskiego "The Guardian"donoszą, że i pracownicy w Europie nie mogą być spokojni o swoją przyszłość. W samej tylko Wielkiej Brytanii pracę może stracić 3 tys. osób. Pierwotnym planem władz sieci, było zamykanie najmniej rentownych placówek, ostatecznie ma się jednak skończyć na wielkiej wyprzedaży sklepów.

d23364h

Jeszcze do niedawna sieć Toys”R”Us posiadała około 1,6 tys. sklepów w 36 krajach, z czego kilkanaście w Polsce. Na razie nie ma jeszcze informacji, co do ich przyszłości. W ofercie sieci znajdują się między innymi: zabawki, sprzęt sportowy, multimedia, elektronika oraz książki.

d23364h

Podziel się opinią

Share
d23364h
d23364h