Trwa ładowanie...

Skandal! Pracownicy nie umieją obsługiwać komputerów

Polacy są za pan brat z nowymi technologiami. Większość z nas ma płaskie telewizory, nowoczesne telefony

Skandal! Pracownicy nie umieją obsługiwać komputerów
d225pcn
d225pcn

Polacy są za pan brat z nowymi technologiami. Większość z nas ma płaskie telewizory, nowoczesne telefony. Niestety technologiczna rewolucja ominęła firmy - donosi "Rzeczpospolita".

Polskie przedsiębiorstwa są odporne na technologiczne nowinki - wynika z raportu GUS "Społeczeństwo informacyjne w Polsce".

Ponad 1/3 firm nie jest podłączona do światowej sieci. Jeśli już jakaś ma stronę WWW, to zapewne tylko prostą wizytówkę z podstawowymi informacjami: adresem, telefonem. Tylko 7 proc firmowych witryn umożliwia zamówienie towaru przez internet. Elektroniczne faktury wystawia 5 proc. przedsiębiorstw.

Takie wyniki nie dziwią, jeśli poznamy komputerowe umiejętności przeciętnego Kowalskiego. Tylko 46 proc. Polaków potrafi wykonać proste zadanie skopiowania pliku. Lepiej nie wspominać o obsłudze takich programów jak Exel. W pracy tylko 33 proc. z nas ma dostęp do internetu.

Nie korzystamy, ale zarabiamy

Jednocześnie Polska podbija świat nowych technologii. To u nas Dell, Sharp stworzyły tysiące miejsc pracy. Eksport technologii był w 2009 roku wart blisko 36 mld zł, o 10 mld więcej niż rok wcześniej. 90 proc. sprzętu opuszczającego nasz kraj to komputery i telewizory.

jk - wp.pl / "Rzeczpospolita"

d225pcn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d225pcn