Trwa ładowanie...

Sklepy zaczynają świąteczny sezon

W tym roku wyjątkowo wcześnie sklepy rozpoczęły prezentację bożonarodzeniowej oferty. Nie czekały nawet do Wszystkich Świętych. Na regałach niektórych sklepów zamiast zniczy i sztucznych kwiatów zagościły czekoladowe mikołaje, marcepany i kalendarze adwentowe. Świąteczną ekspozycję już zaprezentował Lidl.

Sklepy zaczynają świąteczny sezonŹródło: Thinkstockphotos
d3pifwl
d3pifwl

"Dziennik Gazeta Prawna" zwraca uwagę, że w tym roku sezon zakupowy związany ze świętami Bożego Narodzenia rozpoczął się wyjątkowo wcześnie.
Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha ocenia, że sieci handlowe dlatego decydują się na tak wczesne wprowadzenie do oferty produktów bożonarodzeniowych, bo jest na nie popyt i musi się to opłacać. Jego zdaniem to sztuczne napędzanie świątecznej atmosfery.

To może być dobry pomysł na zwiększenie zysków. Jak wynika z badań amerykańskiego ekonomisty profesora Emeka Baskera, każdy dodatkowy dzień sprzedaży świątecznej generuje 6,5 dolara przypadającego na każdego konsumenta. Okazuje się, że w Polsce świąteczne zyski mogą stanowić nawet jedną trzecią rocznych obrotów w handlu. Stąd próby wydłużania tego okresu.

d3pifwl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pifwl

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj