Trwa ładowanie...
dsd76s9
19-01-2017 18:05

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Kurs akcji prowadzącej działalność inwestycyjną w obszarze nieruchomości spółki Setanta wzrósł w czwartek na rynku głównym GPW o 0,1 proc. do 26,2 zł. Spółka przeniosła notowania z NewConnect.

Share
dsd76s9

- Ronson Europe chce wypłacić zaliczkę na poczet dywidendy na 2016 rok w wysokości 0,09 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Firma deweloperska Archicom wprowadza do sprzedaży 56 lokali mieszkalnych w ramach inwestycji Cztery Pory Roku zlokalizowanej we Wrocławiu. Będą one gotowe do użytku w IV kwartale 2018 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd Briju chce, by spółka wypłacała dywidendę w wysokości do 50 proc. zysku netto realizowanego przez segment detaliczny, czyli salony jubilerskie. Polityka dywidendowa będzie miała zastosowanie począwszy od wyników za 2017 r. - podała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Mabionu zdecydują o emisji do 5 mln akcji w drodze oferty publicznej przeprowadzonej za granicą, w Europie lub USA - wynika z projektów uchwał na NWZ zwołane na 16 lutego 2017 r. Cena emisyjna nie może być niższa niż 80 zł.

dsd76s9

- OEX podpisał z Teronita Holdings przyrzeczoną umowę kupna 100 proc. akcji spółki Achidoc. Cena wyniosła 17,86 mln zł, ale umowa przewiduje dokonanie dwóch dopłat, uzależnionych od parametrów finansowych osiąganych przez Archidoc w latach 2016 i 2017 - podał OEX w komunikacie.

- Bank Millennium planuje opublikować skonsolidowany oraz jednostkowy raport roczny za 2016 rok 6 marca, a nie 28 lutego, jak planowano wcześniej - podał bank w komunikacie.

- PKP Cargo chce w 2017 r. zacieśnić współpracę z partnerami w Europie oraz w Chinach. W kraju spółka liczy na zwiększenie wolumenów przewozowych w segmencie kruszyw i materiałów budowlanych - poinformował prezes Maciej Libiszewski. Dodał, że problem tzw. dyrektywy hałasowej jest mocno przejaskrawiony.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

dsd76s9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsd76s9
dsd76s9