Trwa ładowanie...
d4b1nbz
23-02-2017 17:50

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Zysk netto grupy Eurocash, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w czwartym kwartale 2016 roku wyniósł 66,9 mln zł wobec 97 mln zł zysku rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał 93,2 mln zł zysku.

d4b1nbz
d4b1nbz

- Eurocash podtrzymuje, że będzie dążyć w tym roku do wzrostu EBITDA o 10 proc. Przychody, bez uwzględnienia ostatnich akwizycji, mogą wzrosnąć o ok. 5 proc. - poinformował PAP członek zarządu Jacek Owczarek. Głównym celem spółki na ten rok jest optymalizacja kosztowa segmentu Cash&Carry i integracja sieci supermarketów EKO.

- Zarząd Eurocashu może rekomendować wypłatę dywidendy za 2016 rok na podobnym poziomie jak w ostatnich latach - poinformował PAP Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Eurocashu.

- Grupa LPP miała w IV kwartale 2016 roku 158,2 mln zł zysku netto wobec 172,3 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami spółki.

- Grupa LPP oczekuje w 2017 roku marży brutto na poziomie 52-53 proc. i zakłada wzrost powierzchni o 12 proc. rdr - podała spółka w prezentacji. CAPEX ma wynieść około 440 mln zł.

d4b1nbz

- Zarząd LPP będzie chciał rekomendować wypłatę dywidendy za 2016 rok - poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.

- FFiL Śnieżka spodziewa się w tym roku wyższej dynamiki wzrostu sprzedaży niż w 2016 r. Spółka szacuje, że wyda na inwestycje nie mniej niż 30 mln zł. Mimo prowadzonych projektów, w tym budowy nowego centrum logistycznego, zarząd przewiduje utrzymanie dotychczasowej polityki dywidendowej.

- Fortuna Entertainment Group podpisała umowę nabycia Hattrick Sports Group, która jest właścicielem spółek w Rumunii, Chorwacji i partnerem w joint venture w Hiszpanii - podała Fortuna w komunikacie. Pierwsza transza wyniesie 85 mln EUR, a cena może wzrosnąć o 50 mln EUR, zależnie od wyników.

- Unimot przydzielił wszystkie oferowane akcje serii J, a średnia stopa redukcji zapisów w transzy detalicznej wyniosła 87,1 proc. - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

d4b1nbz

- Wojas wypracował w IV kwartale 2016 r. 4,5 mln zł zysku netto, o 32,2 proc. więcej rdr - wynika z raportu kwartalnego spółki. W całym 2016 roku zysk netto spadł o 45,2 proc. rdr do 2,0 mln zł.

- Warimpex sprzedał część hoteli ze swojego portfela na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited. Transakcja obejmuje udziały w ośmiu hotelach, stanowiących 50 proc. całych aktywów nieruchomościowych Warimpeksu. Wartość sprzedawanych nieruchomości wynosi 180 mln euro - podała spółka w komunikacie.

- Grupa Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, planuje wydać w 2017 roku na inwestycje ok. 700 mln euro. Chce otworzyć w Polsce ponad 100 sklepów Biedronka - podała spółka w komunikacie.

d4b1nbz

- ZUE nie przedłużyło ważności oferty i wadium w przetargu na budowę linii tramwajowej w Krakowie, z powodu braku zgody konsorcjanta - podało ZUE w komunikacie. Oferta konsorcjum ZUE i PORR była najniższa w postępowaniu i wynosiła 253,4 mln zł brutto. Backlog ZUE to obecnie 327 mln zł.

- Mediatel złożył wnioski o dofinansowanie kwotą 170 mln zł czterech projektów budowy łącznie 2.853 km sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska - podał Mediatel w komunikacie.

- TDJ, główny akcjonariusz Kopeksu, podniósł cenę w wezwaniu na 0,17 proc. akcji spółki do 3,64 zł z 3,63 zł - podał pośredniczący w wezwaniu Millennium DM.

d4b1nbz

- Asseco Poland i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) rozpoczęły projekt, w ramach którego powstanie narzędzie wykorzystywane w zarządzaniu misjami kosmicznymi - podało Asseco w komunikacie prasowym.

- P.A. Nova rozpoczyna nową inwestycję w Niemczech polegającą na zakupie gruntu, realizacji kompleksu budynków wielorodzinnych, a następnie sprzedaży lokali mieszkalnych. Szacowana wartość inwestycji wynosi 7 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie.

- Fota w upadłości układowej podpisała z Financo SA list intencyjny dotyczący przeprowadzenia działań mających na celu kompleksową restrukturyzację spółki - poinformowała Fota w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d4b1nbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b1nbz