Trwa ładowanie...
d3vkewk

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Energa będzie dostosowywać strategię rozwoju grupy do otoczenia biznesowego i prawnego, trwają prace nad nowym modelem biznesowym Ostrołęki B - poinformował p.o. prezesa Energi Jacek Kościelniak.

Share
d3vkewk

- Budowa Ostrołęki C może być finansowana przy udziale zewnętrznych źródeł, nie jest wykluczona emisja euroobligacji - poinformował p.o. prezesa Energi Jacek Kościelniak.

- Blok gazowo-parowy w należącej do PGE Elektrociepłowni Gorzów został oddany do użytku - podała PGE w komunikacie prasowym.

- Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w czwartym kwartale 2016 roku wzrósł do 254,9 mln zł z 205,7 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się 6 proc. poniżej oczekiwań rynkowych na poziomie 271,8 mln zł.

d3vkewk

- ING Bank Śląski czeka na stanowisko KNF odnośnie możliwości wypłaty dywidendy z zysku za 2016 rok, bank przygląda się rynkowi pod kątem ewentualnych akwizycji w Polsce - poinformował Brunon Bartkiewicz, prezes banku.

- Modelowa marża rafineryjna w styczniu 2017 roku wzrosła do 5,0 USD na baryłce z 4,9 USD w grudniu - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej. Rok temu w styczniu marża rafineryjna wyniosła 6,6 USD.

- Serinus wznowił produkcję na polu Chouech Es Saida w Tunezji - podała spółka w komunikacie.

- Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) uzyskał od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) zgodę na dostarczanie do ośrodków medycznych w Stanach Zjednoczonych szpiku, mobilizowanej krwi obwodowej oraz krwi pępowinowej pozyskanych od polskich pacjentów - podała spółka w komunikacie.

d3vkewk

- Polsat był wiceliderem oglądalności w styczniu. Średni dobowy udział tego kanału spadł o 0,46 pkt. proc. rdr i wyniósł 10,71 proc. - wynika z danych Nielsen AM przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl. Udział stacji wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 wyniósł 12,55 proc., po spadku o 0,46 pkt. proc. rdr.

- Przychody spółek medycznych Grupy PZU w 2016 wyniosły ok. 145 mln zł, a przychody z ubezpieczeń zdrowotnych ok. 212 mln zł - podało Ministerstwo Rozwoju w odpowiedzi na interpelację poselską. MR podaje dane powołując się na informacje uzyskane w spółce.

- Comarch w wyniku wygrania przetargu podpisał kontrakt na budowę systemu wspierającego zarządzanie wszystkimi procesami związanymi z funkcjonowaniem strefy płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie wraz z niezbędną infrastrukturą serwerową i sieciową - wynika z suplementu do dziennika urzędowego UE.

- Echo Polska Properties podpisała wstępną umowę zakupu czterech nieruchomości handlowych znajdujących się na terenie Polski łącznie za 166,6 mln euro - podała spółka w komunikacie. Zamknięcie transakcji jest przewidywane na kwiecień 2017 r. Sprzedającym są fundusze nieruchomościowe zarządzane przez Blackstone.

d3vkewk

- Emperia nie zamierza tworzyć rezerw na zaległości podatkowe za 2011 rok wskazane w decyzji Urzędu Kontroli Skarbowej - podała spółka w czwartkowym komunikacie. Zarząd nie przewiduje, aby kwestia podatku wpłynęła negatywnie na realizację planów rozwojowych grupy.

- Orange Polska spodziewa się, że płatność kary nałożonej na spółkę przez KE w 2011 roku, będzie miała miejsce w 2017 r. Jest większe prawdopodobieństwo, że kara będzie zapłacona w drugiej połowie roku niż w pierwszej - poinformował PAP Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

- Koncern Tauron powołał nową spółkę celową, która skoncentruje się na tworzeniu nowych produktów i rozwijaniu nowych technologii. Ma zajmować się m.in. inteligentnymi technologiami dla domu i rozwiązaniami dla transportu elektrycznego, a także współpracować ze startupami.

- GDDKiA stara się, aby zdecydowanie ograniczyć liczbę i wartość sporów z wykonawcami inwestycji drogowych, która obecnie sięga około 10 mld zł. Dyrekcja chce wypracować algorytm dochodzenia do ugód z wykonawcami.

d3vkewk

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otworzyło biuro handlowe w Londynie, którego celem jest wzmocnienie pozycji grupy na globalnym rynku LNG - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Urząd Kontroli Skarbowej we Wrocławiu zakwestionował zastosowanie zwolnienia z VAT usług w zakresie opieki medycznej świadczonych przez spółkę zależną Impela w 2014 r. - podał Impel w komunikacie.

- Nationale-Nederlanden OFE sprzedał cały posiadany pakiet 10,85 proc. akcji KDM Shipping - podała spółka w komunikacie.

- 11 bit studios przesunęło premierę gry "Frostpunk na II połowę 2017 r., choć wcześniej planowano ją na II kwartał - podała spółka w komunikacie. Zarząd uzasadnia decyzję koniecznością dopracowania gry.

d3vkewk

- Zarząd Tower Investments zdecydował, że będzie się ubiegał o przeniesienie notowań z NewConnect na rynek regulowany GPW - podała spółka w komunikacie. Debiut planowany jest na II połowę 2017 r., ale nie ma jeszcze decyzji o przeprowadzeniu oferty publicznej.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d3vkewk

Podziel się opinią

Share
d3vkewk
d3vkewk