Trwa ładowanie...
d17owk8
d17owk8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Asseco Western Europe podpisało warunkową umowę sprzedaży działającej na terenie Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Australii, spółki Matrix42 AG. Nabywcami są menedżerowie spółki współpracujący z funduszem EMERAM Capital Partners GmbH. Transakcja jest zyskowna dla Asseco, a jej finalizacja spodziewana jest w ciągu około miesiąca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d17owk8

- Czwartkowe NWZ Bogdanki nie podjęło uchwały w sprawie zmian w statucie spółki ograniczających możliwość wykonywania prawa głosu do 10 proc. - podała Bogdanka w komunikacie.

- Enea zwróci się o wznowienie postępowania i wydłużenie zapisów w wezwaniu na Bogdankę w celu uzyskania zgody UOKiK - poinformowała Enea w komentarzu przesłanym PAP.

- Jedna osoba zgłosiła się w konkursie na stanowisko prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej - poinformowała PAP rzecznik spółki Katarzyna Jabłońska-Bajer.

d17owk8

- PGE chce zakończyć program inwestycyjny w Elektrowni Pomorzany w III kwartale 2019 r. - podała spółka w komunikacie. Zawarcie umów z wykonawcami planowane jest na koniec I kwartału 2016 r.

- Grupa Wittchen, zajmująca się sprzedażą galanterii, butów i odzieży skórzanej, chce pozyskać z emisji nowych akcji 20 - 25 mln zł netto, które przeznaczy m.in. na rozwój sieci sprzedaży i rozbudowę centrum logistycznego. Oferta publiczna obejmuje także część akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy - podała spółka w prospekcie emisyjnym.

- Grupa Wittchen, która ruszyła właśnie z ofertą publiczną, chce rozwijać sprzedaż internetową za granicą: w Niemczech, w Skandynawii i na Wschodzie. Środki z emisji chce przeznaczyć m.in. na rozbudowę centrum logistycznego i rozwój detalicznej sieci sprzedaży - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Lipiec i sierpień nie były udanymi miesiącami dla Action. Spółka zmniejszała stany magazynowe, a wynikom dodatkowo nie pomagały zmiany w VAT. Wrzesień był lepszy, ale w ocenie prezesa Piotra Bielińskiego cały III kw. nie był dla spółki rewelacyjny. W przyszłym tygodniu Action planuje opublikować aktualizację prognozy na 2015 r.

d17owk8

- Amerykański bank Goldman Sachs zanotował w trzecim kw. 2015 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 2,64 USD - podał Goldman Sachs w raporcie kwartalnym.

- Skorygowany zysk na akcję Citigroup Inc. wyniósł w trzecim kwartale 1,31 USD - podał bank w raporcie kwartalnym.

- ABC Data, która w II kw. zanotowała spadek przychodów, przy jednoczesnej poprawie marży ocenia, że podobne trendy jak w II kw. były kontynuowane także w III kw. Spółka spodziewa się, że IV kw. będzie dla niej tradycyjnie najlepszy w roku - poinformował PAP Juliusz Niemotko, wiceprezes ABC Data.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d17owk8

Podziel się opinią

Share
d17owk8
d17owk8