Trwa ładowanie...
d1pry6i
29-02-2016 18:05

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Zysk EBITDA Cyfrowego Polsatu w czwartym kwartale 2015 roku wyniósł 881,1 mln zł, podczas gdy analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się wyniku na poziomie 842,6 mln zł. Przychody operatora sięgnęły 2,61 mld zł, wobec konsensusu 2,55 mld zł.

Share
d1pry6i

- Zarząd Dom Development rekomenduje wypłatę w formie dywidendy za 2015 r. ok. 80,5 mln zł, czyli 3,25 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Polkomtel z grupy Cyfrowego Polsatu kupił pośrednio 65,99 proc. akcji Midasa, przejmując 100 proc. cypryjskiej spółki Litenite. Grupa zapłaciła za pakiet 1 euro, ale jednocześnie przejęła zadłużenie netto Litenite, które na koniec stycznia wynosiło ok. 788 mln zł - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie.

- Polkomtel wezwał do sprzedaży 503.124.060 akcji Midasa, stanowiących 34,0025 proc. jego kapitału po 0,81 zł za akcję - poinformował w poniedziałek pośredniczący w wezwaniu Trigon DM.

- W minionym roku Marvipol bezskutecznie wzywał do sprzedaży akcji Torpolu. Obecnie w planach spółki nie ma planów kolejnego wezwania na papiery tej spółki. Marvipol nie myśli także o przeprowadzeniu innej akwizycji - poinformował PAP Łukasz Sekuła, dyrektor finansowy dewelopera.

d1pry6i

- Marvipol szacuje, że zarówno w tym, jak i w przyszłym roku sprzedaż lokali będzie rosła o ok. 20 proc. rdr. Wysoka sprzedaż wpłynie na wzrost przekazań w roku 2018. Obroty spółki mogą wówczas wzrosnąć o kilkadziesiąt proc. wobec 2016 r. Deweloper zamierza rozwijać także segment magazynowy.

- Marvipol pracuje nad realizacją planu podział grupy i zakłada, że wprowadzenie segmentu motoryzacyjnego na GPW nastąpi najpóźniej na przełomie III i IV kwartału tego roku. Zanim to nastąpi spółka chce opublikować politykę dywidendową - poinformowali PAP przedstawiciele Marvipolu.

- Spółka PRA Group wezwała do sprzedaży 100 proc. akcji DTP, czyli 35.714.000 sztuk po 4,9 zł za jedną akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski DM BH.

- Zapisy na akcje Magellana w wezwaniu ogłoszonym przez Banca Farmafactoring zostały przedłużone do 30 marca 2016 r. - poinformował w poniedziałek pośredniczący w wezwaniu Trigon DM.

d1pry6i

- Dom Development ocenia, że w 2016 roku może wydać około 300 mln zł na grunty - poinformował Janusz Zalewski, wiceprezes spółki.

- Dom Development planuje w 2016 roku przekazać ponad 2.400 lokali, czyli około 20 proc. więcej niż w 2015 roku - poinformował w poniedziałek Janusz Zalewski, wiceprezes dewelopera. Spółka zakłada także dalszy wzrost sprzedaży lokali.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny związany z ofertą publiczną spółki Archicom - podała komisja w komunikacie.

- Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w całości apelację ATM Studio od wyroku Sądu Okręgowego z listopada 2014 r. i ATM Studio ma zapłacić Mirbudowi blisko 10 mln złotych plus odsetki - wynika z informacji PAP.

d1pry6i

- Grupa Cyfrowy Polsat planuje powrót do regularnych wypłat dywidendy od 2017 roku, czyli od zysku za 2016 rok. Szczegółowe parametry nowej polityki dywidendowej mają być podane do końca 2016 roku - podał Cyfrowy Polsat w prezentacji wynikowej.

- Grupa Cyfrowy Polsat zakłada, że w tym roku średnia kwartalna sprzedaż usług smartDom wyniesie ok. 100 tys. - poinformował Tobias Solorz, prezes spółki.

- Notowana na NewConnect spółka Planet Innovation Group zakłada, że w tym roku wypracuje 1,11 mln zł EBITDA i 3,35 mln zł przychodów.

- Marvipol rozpoczął przedsprzedaż mieszkań w nowej inwestycji Bemowo Residence, w ramach której powstaną 104 lokale - poinformował deweloper w komunikacie.

d1pry6i

- Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska pozytywnie zaopiniowała przedstawione przez zarząd banku warunki podwyższenia kapitału zakładowego w ofercie niepublicznej. Wartość planowanej emisji nowych akcji wynieść ma 300 - 600 mln zł - podał BOŚ w komunikacie. Bank chce pozyskać min. 400 mln zł kapitału.

- NN Parasol Fundusz Inwestycyjny Otwarty zwiększył zaangażowanie w Gino Rossi do 5,02 proc. - podała spółka w komunikacie.

- Mercor podpisał z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę na dofinansowanie projektu "Kompleksowe rozwiązania z zakresu biernej ochrony przeciwpożarowej budynków wraz z budową linii demonstracyjnej" - podała spółka w komunikacie. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 10,32 mln zł.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1pry6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pry6i
d1pry6i