Trwa ładowanie...
d2k01p3

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- W aukcje LTE prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej Orange Polska złożyła najwyższe oferty na dwa bloki z pasma 800 MHz. Łączna wartość tych dwóch ofert to 3,051 mld zł - podał UKE w komunikacie. Po jednym bloku wygrały NetNet, P4 i T-Mobile Polska.

Share
d2k01p3

- T-Mobile Polska zamierza złożyć wnioski o wylicytowane częstotliwości, nie wyklucza możliwości współpracy z innymi operatorami przy budowie sieci LTE 800 MHz - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

- Wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez grupę PGNiG w III kw. 2015 r. wyniósł 4,09 mld m sześc. wobec 3,55 mld m sześc. w analogicznym okresie ubiegłego roku - podała spółka w komunikacie. Wydobycie gazu wyniosło 1,14 mld m sześc. wobec 1,06 mld m sześc. w III kw. roku ubiegłego.

- Grupa Lotos jest zainteresowana przerobem różnego rodzaju ropy, w tym saudyjskiej i irańskiej - poinformował dziennikarzy Paweł Olechnowicz, prezes spółki.

d2k01p3

- Poniedziałkowe NWZ PGNiG na wniosek Skarbu Państwa odwołało z rady nadzorczej spółki Agnieszkę Woś. W skład rady został powołany Grzegorz Nakonieczny.

- Spółka zależna Tauronu, RSG, podpisała ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń przedwstępną warunkową umowę zakupu części aktywów KWK Brzeszcze - podał Tauron w komunikacie.

- Introl chce, by część produkcyjna, odpowiadająca aktualnie za jedną piątą-jedną czwartą przychodów, generowała docelowo 40 proc. sprzedaży w związku z wysoką rentownością tego segmentu. Obecnie w spółkach produkcyjnych grupy prowadzony jest program inwestycyjny o wartości blisko 24 mln zł. Trwają już analizy kolejnego.

- Firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim wstrzymała prace nad lekiem biopodobnym do MabThera/Rituxan (rituximab) - poinformowała PAP Heidrun Thoma z biura prasowego spółki.

d2k01p3

- Operatorzy systemów przesyłowych Polski i Ukrainy Gaz-System i UkrTransGaz zakończyli prace nad studium wykonalności dla połączenia międzysystemowego. Realizacja projektu może być zakończona w 2019/2020 roku - poinformował Gaz-System w poniedziałkowym komunikacie.

- Grupa Maspex, która niedawno zakupiła zakłady Agros Nowa w Łowiczu planuje zainwestować tam 200 mln zł. Wśród projektów jest m.in. budowa kompleksu produkcyjno-magazynowego. Po rozbudowie fabryka w Łowiczu będzie jedną z najnowocześniejszych w tej części Europy.

- Średnia produkcja ropy spółki Serinus w III kwartale wyniosła ok. 4.078 boe/d, co stanowi 2-proc. wzrost kwartał do kwartału - podała spółka w komunikacie.

- Kompania Węglowa liczy, że do końca tygodnia uzgodni warunki finansowania dłużnego o wartości 700 mln zł - poinformował w rozmowie z dziennikarzami prezes firmy Krzysztof Sędzikowski.

d2k01p3

- Atal poszerzył ofertę w Warszawie, wprowadzając do sprzedaży 205 mieszkań i 13 lokali usługowo-handlowych w ramach III etapu osiedla Oaza Wilanów - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Węglokoks zakłada, że przejęte w tym roku przez spółkę od Kompanii Węglowej dwie kopalnie - Bobrek i Piekary - do końca roku wyjdą na wynik zero-plus.

- Oferta konsorcjum Budimeksu (lider konsorcjum z 95 proc. udziałem) oraz firmy Ferrovial Agroman została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S3 na odcinku Sulechów-Nowa Sól - podała giełdowa spółka w komunikacie. Wartość oferty to 153,2 mln zł netto.

- Prezes Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski ocenił, że wiele firm podchodzi zbyt - optymistycznie do prognoz na rynku węgla. Jego zdaniem, nie ma przesłanek, świadczących o tym, że ceny węgla będą rosły.

d2k01p3

- Katowicki Holding Węglowy liczy, że znajdzie w najbliższych miesiącach inwestora branżowego, przy którym mogłaby powstać spółka specjalnego przeznaczenia, w której miałyby się znaleźć cztery kopalnie KHW.

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Eneę kontroli nad Bogdanką - podał pośredniczący w wezwaniu DM Banku Handlowego.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2k01p3

Podziel się opinią

Share
d2k01p3
d2k01p3