Trwa ładowanie...
d409aiq
d409aiq

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Zysk netto Raiffeisen Polbanku po III kwartałach 2014 roku wyniósł 172 mln zł, czyli wzrósł 44,7 proc. rdr - poinformował bank w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d409aiq

- PGNiG Termika ogłosiło przetarg na budowę bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie o mocy elektrycznej od 420 MWe do 490 MWe i mocy cieplnej powyżej 250 MWt - podała spółka.

- Rada nadzorcza PKN Orlen wyraziła zgodę na realizację projektu budowy kogeneracyjnego bloku gazowo-parowego na terenie zakładu produkcyjnego w Płocku, o mocy 596 MWe - podała spółka w komunikacie.

- Rada nadzorcza Kompanii Węglowej, która przed kilkoma dniami odwołała prezesa Mirosława Tarasa, w środę ogłosiła konkurs na jego następcę - podały służby prasowe spółki na stronie internetowej.

d409aiq

- Famur podpisał z OAO SUEK-Kuzbass z Rosji umowę na dostawę urządzeń kompleksu ścianowego za 25,85 mln euro - podał Famur w środowym komunikacie.

- Introl nie widzi zagrożeń dla wykonania tegorocznej prognozy, mimo dokonania odpisów na przegrany proces sądowy. Sprzedaż grupy w tym roku może nawet być wyższa niż prognozowana. Również przyszły rok zapowiada się dość dobrze, m.in. ze względu na planowany wzrost mocy produkcyjnych o około 10 proc.

- Hawe prawdopodobnie weźmie udział w procesie sprzedaży przez PKP spółki TK Telekom - poinformowali w rozmowie z PAP przedstawiciele Hawe. Spółka może ponadto do końca roku lub na początku 2015 podpisać kilka wysokomarżowych umów na sprzedaż lub leasing włókien światłowodowych.

- Kernel Holding w I kwartale roku obrotowego 2014/2015 miał 23,4 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 33,4 mln USD straty rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

d409aiq

- Bisantio Investments ogłosił przymusowy wykup akcji ZPC Mieszko od akcjonariuszy mniejszościowych po 3,99 zł za papier - podał pośredniczący w transakcji DM BZ WBK.

- Miraculum sprzeda markę Brutal za 6,15 mln zł brutto - podała spółka w komunikacie. Transakcja jest związana ze strategią zakładającą m.in. koncentrację na bardziej rentownych kategoriach produktów - do pielęgnacji twarzy i ciała oraz asortymentu do makijażu.

- TIM liczy na wzrost sprzedaży internetowej. Dlatego ma w planach powiększenie i usprawnienie działania centrum logistycznego. Na automatyzację tego obiektu wyda w latach 2016-2018 ok. 7,5 mln euro - poinformował na konferencji Krzysztof Folta, prezes spółki.

- Oferta CA Consulting, spółki zależnej Comarchu, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na Nową Bankowość Elektroniczną w BGK. Na drugiej pozycji znalazła się oferta Asseco Poland, na trzeciej Pentacomp SI, a najmniej punktów otrzymała oferta Sygnity - podał BGK.

d409aiq

- Kurs akcji spółki WDM Capital, zajmującej się zarządzaniem inwestycjami własnymi grupy DM WDM, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 7,8 proc. do 5,39 zł.

- Selvita chce pozyskać z publicznej emisji akcji ok. 30 mln zł, z czego ok. 80 proc. ma sfinansować projekty innowacyjne, a 20 proc. rozwój segmentu usług - wynika z prospektu emisyjnego.

- WDM Capital, który w środę zadebiutował na GPW, rozważa przeprowadzenie emisji akcji, z której może pozyskać kilkanaście milionów złotych na inwestycje zawiązane z planowaną dywersyfikacją działalności - poinformował PAP Wojciech Grzegorczyk, prezes WDM Capital oraz wiceprezes DM WDM.

- Zarząd PKN Orlen poinformował w środę działające tam związki zawodowe o rozpoczęciu przygotowań do wdrożenia czterobrygadowego systemu czasu pracy - podał płocki koncern. Nowy system ma umożliwić m.in. optymalizację zatrudnienia w spółce.

d409aiq

- PBG Oil&Gas, spółka zależna PBG, jako członek konsorcjum podpisała z GAZ Systemem umowę na rozbudowę Tłoczni Rembelszczyzna w ramach budowy gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Rembelszczyzna - Gustorzyn wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wartość zlecenia to 137,3 mln zł netto - podała PBG.

- Grupa Azoty chce pozyskać ponad 2 mld zł od instytucji finansowych na realizację programu inwestycyjnego. Zainteresowanie finansowaniem grupy jest bardzo duże - poinformował podczas środowego posiedzenia komisji sejmowej prezes spółki Paweł Jarczewski.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d409aiq

Podziel się opinią

Share
d409aiq
d409aiq