Trwa ładowanie...
d3qyk3m

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Capital Park, spółka inwestująca na rynku nieruchomości w Polsce, rozważa transakcję przejęcia o "istotnej skali". By ją sfinansować może sięgnąć po emisję akcji - poinformował członek zarządu Marcin Juszczyk. Spółka ma nowy plan dla projektów Eurocentrum i Royal Wilanów.

Share
d3qyk3m

- Spółka KCI podpisała przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości położonych w Krakowie za 30 mln zł netto - podała firma w komunikacie.

- Spółka Makora Krośnieńska Huta Szkła nabyła 9,93 proc. spółki Generator Małych Elektrowni Wodnych za 1.448.920 zł. Makora objęła też 49,5 proc. udziałów w spółce Torus Investment za 2.970.000 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU występujące w imieniu Otwartego Funduszu Emerytalnego PZU "Złota Jesień" sprzedało w odpowiedzi na wezwanie 1.692.191 akcji AmRestu i nie posiada już żadnych akcji spółki - poinformował AmRest w komunikacie.

d3qyk3m

- Zarząd Projprzemu uważa, że cena 15 zł za akcją imienną Projprzemu w wezwaniu nadal jest niższa od wartości godziwej - poinformował Projprzem w komunikacie.

- Kurs Polska Meat na otwarciu w debiucie na rynku NewConnect wzrósł o 50 proc., do 9,88 zł.

- Energa uprości strukturę grupy i wzmocni nadzór właścicielski. Docelowo liczba firm zależnych spadnie do około 13 z 44 obecnie. Optymalizacja struktury ma przynieść 40 mln zł oszczędności - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Liczba aktywnych aplikacji systemu płatności mobilnych PKO BP przekroczyła 800 tys. Obecnie klienci aktywują dziennie około 10 razy więcej aplikacji IKO niż rok temu i do końca roku lub na początku 2017 roku, bank przekroczy poziom 1 mln aplikacji - poinformował PAP Michał Macierzyński z PKO BP.

d3qyk3m

- MLP Group nie myśli już o sprzedaży swoich gotowych parków logistycznych. Planuje stworzyć na ich podstawie REIT i wprowadzić go na giełdę, najchętniej w Polsce. Na razie czeka na uregulowanie tej kwestii w polskim prawie - poinformował PAP Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.

- Potencjalne inwestycje Energi i Enei mogą mieć negatywny wpływ na ratingi obu firm, o ile nie będą one powiązane z rynkiem mocy, czyli mechanizmem wsparcia dla inwestycji w wytwarzanie - uważają analitycy agencji Fitch.

- Acer Aggressive FIZ, zarządzany przez Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, zwiększył zaangażowanie w akcjonariat spółki iFun4all i ma obecnie 1,22 mln jej akcji, co stanowi 9,3-proc. udział w kapitale zakładowym firmy i daje taki sam odsetek głosów na walnym zgromadzeniu - poinformowała iFun4all w komunikacie.

- Spółka zależna Lokum Deweloper kupiła działkę o łącznej powierzchni ok. 3,75 ha we Wrocławiu. Cena zakupu powiększona o podatek VAT wyniosła łącznie 7,4 mln euro - podała spółka w komunikacie.

d3qyk3m

- Polwax szacuje, że w wyniku inwestycji w instalację odolejania rozpuszczalnikowego EBITDA firmy wzrośnie o 50-60 proc., a przychody zwiększą się o 30-40 proc. - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Dominik Tomczyk.

- Elektrobudowa cofnęła pozew złożony przeciwko ZUE o zapłatę 24,8 mln zł - poinformowała grupa ZUE w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3qyk3m

Podziel się opinią

Share
d3qyk3m
d3qyk3m