Trwa ładowanie...
d4hvbrh

Sławomir Lachowski ma zgodę KNF na objęcie funkcji prezesa FM Banku PBP

Warszawa, 22.07.2014 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powołanie Sławomira Lachowskiego na stanowisko prezesa  FM Banku PBP, poinformowała Komisja w komunikacie.
Share
d4hvbrh

Za wyrażeniem zgody głosowali: Lesław Gajek, Witold Koziński oraz Jacek Męcina, zaś dwa głosy wstrzymujące się oddali Andrzej Jakubiak oraz Wojciech Kwaśniak. W głosowaniu nie brał udziału Jerzy Pruski.

Jednocześnie Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Krzysztofa Janickiego na stanowisko członka zarządu FM Banku PBP.

W sierpniu 2013 roku rada nadzorcza FM Banku PBP powołała Sławomira Lachowskiego na stanowisko prezesa banku.

d4hvbrh

Sławomir Lachowski jest twórcą mBanku i MultiBanku, banków detalicznych w grupie BRE. Z BRE Bankiem był związany blisko osiem lat, od listopada 2004 r. do marca 2008 r. zajmował stanowisko prezesa zarządu BRE Banku. Wcześniej, od sierpnia 1998 r. do maja 2000 r., był wiceprezesem PKO BP, a od początku 1993 r. do kwietnia 1998 r. - pierwszym zastępcą prezesa Powszechnego Banku Gospodarczego, wchodzącego w skład grupy bankowej Pekao SA. Sławomir Lachowski był ostatnio przewodniczącym rady nadzorczej Meritum Banku oraz właścicielem firmy doradztwa strategicznego SL Consulting.

(ISBnews)

d4hvbrh

Podziel się opinią

Share
d4hvbrh
d4hvbrh