Trwa ładowanie...
dgfz0gn

Sławomir Rusinek

Najnowsze informacje
4.0
(5 głosów)
Oceń:

Sławomir Rusinek jest polskim przedsiębiorcą, współzałożycielem Maspex Wadowice, który w firmie odpowiada za eksport produktów na rynki zagraniczne.

Życiorys

Sławomir Rusinek urodził się w 1964 roku. Postanowił zaangażować się w powstanie firmy spożywczej, która sprowadzałaby z Niemiec produkty nieobecne na rynku polskim. Inicjatorem założenia tejże firmy był Zdzisław Stuglik. Prócz obu panów swój wkład mieli także: Krzysztof Pawiński, Jerzy Kasperczyk, Józef Szczur, Peter Kramer. Tak narodził się Maspex Wadowice.

Początkowo Maspex Wadowice zajmował się konfekcjonowaniem zabielacza do kawy oraz kakao. Potem zaczął wykupować inne firmy, produkujące np. soki, produkty instant czy makarony. Obecnie Maspex jest jedną z największych firm spożywczych w Europie, należą do niego sławne w Polsce marki spożywcze, jak np. Kubuś, Tymbark czy Puchatek. Maspex posiada 11 polskich firm oraz 14 przedsiębiorstw zagranicznych.

Produkty koncernu Maspex Wadowice sprzedają się w Europie i na świecie (w 50 krajach) właśnie dzięki pracy Sławomira Rusinka, który wyszukuje rynki zagraniczne. Rusinek posiada także kompleks turystyczno-hotelowy Czarny Groń w Beskidach.

Życie prywatne

Sławomir Rusinek ma żonę, Anetę Rusinek, z którą wybudował kompleks Czarny Groń.

Podobnie jak pozostali współwłaściciele Maspexu, Rusinek chce pozostać anonimowy i nie opowiada mediom o swoim życiu prywatnym.

Majątek

Fortuna Sławomira Rusinka, tak jak i pozostałych udziałowców firmy Maspex, wynosi obecnie (2017 rok) 804 mln zł, przy czym w roku 2016 liczyła ponad miliard zł.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Sławomir Rusinek plasuje się ex aequo z pozostałymi współzałożycielami Maspexu na 48. pozycji w rankingu najbogatszych Polaków w 2017 roku. Przed nimi znajduje się Zbigniew Koncewicz, właściciel Grupy Zarmen.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgfz0gn
dgfz0gn
dgfz0gn