Trwa ładowanie...

Strajk w Przewozach Regionalnych. Związkowcy zabrali głos w sprawie jego legalności

Strajk rozpocznie się 29 czerwca tuż po północy. Na trasę nie wyjedzie żaden pociąg Przewozów Regionalnych. Protest ma być bezterminowy.

Strajk w Przewozach Regionalnych. Związkowcy zabrali głos w sprawie jego legalnościŹródło: WP.PL, fot: fot: Jacek Bereźnicki/Biztok.pl
d3ktpom

Strajk w Przewozach Regionalnych odbędzie się zgodnie z prawem - zapewniają związki zawodowe. Przypomnijmy, że pociągi stanąć mają wraz ze startem wakacji.

Wczoraj zarząd spółki zapowiedział, że zwróci się do sądu o uznanie strajku za nielegalny. Powodem miałaby być zbyt duża przerwa między referendum strajkowym a terminem protestu. Jednak związkowcy uważają, że wszystko jest zgodne z prawem. Mimo to, związkowcy ze względu na "ostrożność procesową" ogłosili ponowne referendum strajkowe. Ma się ono odbyć w dniach 19-25 czerwca.

Szef związku maszynistów Leszek Miętek podkreślił, że związki robią wszystko, by przygotować firmę i pasażerów do protestu. Zaznaczył on, że zarząd firmy został powiadomiony o terminie protestu ze znacznym wyprzedzeniem - 12 czerwca.

d3ktpom

Wszystko po to, by znalazł się jeszcze czas na rozmowy i porozumienie, które pozwoliłoby uniknąć akcji protestacyjnej. Związki domagają się, by firma podpisała z nimi pięcioletni pakt gwarancji pracowniczych, w którym znajduje się między innymi gwarancja zatrudnienia w spółce.

Jeśli jednak nie zostaną spełnione żądania związkowców, to strajk rozpocznie się 29 czerwca tuż po północy. Na trasę nie wyjedzie żaden pociąg Przewozów Regionalnych. Protest ma być bezterminowy.

d3ktpom
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ktpom