Trwa ładowanie...

Studenci prywatnej uczelni proszą o obniżkę czesnego. Poziom nauki nie ten, do tego stracili pracę

Studenci prywatnej Uczelni Łazarskiego w Warszawie zbierają podpisy pod petycją w sprawie obniżenia kosztów czesnego. "Pragniemy zaznaczyć, że zajęcia w formie zdalnej są skrócone o prawie połowę, a część materiału studenci muszą nadrabiać samodzielnie" – piszą w petycji on-line.

Share
Studenci prywatnej uczelni proszą o obniżkę czesnego. Poziom nauki nie ten, do tego stracili pracę
Źródło: Pixabay
d2lihlx

Gorsza jakość kształcenia nie jest jedynym powodem prośby. Autorzy petycji zwracają uwagę na to, że z powodu różnego rodzaju obostrzeń część studentów utraciła dotychczasowe miejsca pracy, a ich sytuacja finansowa pogorszyła się. Na uczelni Łazarskiego studiuje wielu obcokrajowców i ich sytuacja jest szczególnie trudna, gdyż wielu z nich nie może liczyć na wsparcie rodziców.

Stołeczna "Gazeta Wyborcza" skontaktowała się z uczelnią. Dr Martin Dahl, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania poinformował, że na razie nie jest rozważane obniżenie czesnego. Studenci mogą natomiast liczyć na odroczenie płatności i zapomogi.

d2lihlx

Dziekan zauważył, że obecna sytuacja wymusiła również na uczelni konieczność poniesienia dodatkowych wydatków (dodatkowy sprzęt), a przekonanie o mniejszej ilości czasu, jaką pracownicy naukowi wkładają w zajęcia, jest mylne. Wykładowcy poświęcają mniej czasu na kontakt ze studentami w czasie rzeczywistym, ale za to więcej czasu przeznaczają np. na pisanie maili do studentów.

Zdalne nauczanie to dobry pomysł? Prof. Andrzej Pająk tłumaczy

Wiosną o obniżenie czesnego o 25 proc. starali się studenci prawa na UW.

Parlament Studentów RP stanął po stronie studentów, ale jego przewodniczący Dominik Leżański zauważył w rozmowie z PAP, że "nie jest oczywistym, że uczelnia poniesie mniejsze koszty prowadzenia kształcenia na odległość, niż kształcenia w siedzibie uczelni". Od tamtej rozmowy minęło kilka miesięcy, a teraz w tym samym duchu wypowiada się przedstawiciel Uczelni Łazarskiego.

d2lihlx

Dodajmy, że młodzi prawnicy nie wynegocjowali obniżenia czesnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lihlx

Podziel się opinią

Share
d2lihlx
d2lihlx