Trwa ładowanie...
d3mt7el

"Super drób nafaszerowany super chemią". Medaliony drobiowe z plejadą "E" oburzyły czytelnika

"Jak można tak truć ludzi?!" - pyta zdenerwowany pan Sebastian, który kupił w sklepie medialony drobiowe. Jego emocje łatwo zrozumieć, gdy spojrzy się na skład produktu. Na długiej liście kilkanaście różnych "E".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Medaliony drobiowe" zawierają kilkadziesiąt "E".
"Medaliony drobiowe" zawierają kilkadziesiąt "E". (WP.PL)
d3mt7el

Pan Sebastian skontaktował się z nami za pośrednictwem platformy dziejesie.wp.pl. Wysłał nam zdjęcie etykiety produktu. "Super drób nafaszerowany super chemią" – napisał w wiadomości. Miał rację, bo skład produktu ciągnął się przez osiem linijek.

- Jak można tak truć ludzi?! Jest tyle składników, że aż mnie to przerosło - powiedział pan Sebastian. - Mama kupiła te medialony w jednym z marketów. Chciałem zjeść, ale zrezygnowałem, bo zobaczyłem skład i się przeraziłem - dodał mężczyzna.

Przy czytaniu etykietę, faktycznie włos jeży się na głowie. Postanowiliśmy pokazać ją z dietetykowi.

   WP.PL
(WP.PL)

- Długa lista składników zwiększa prawdopodobieństwo, że jest to produkt o niskiej wartości odżywczej. Warto kierować się tutaj zasadą: im mniej składników z listy jest nam znanych, tym bardziej sceptycznie powinniśmy podchodzić do decyzji o zakupie danego produktu - powiedziała dietetyk kliniczny Lidia Szczepańska.

d3mt7el

Obejrzyj także: Kurczaki faszerowane antybiotykami? Aleksandra Porada wyjaśnia, skąd wzięły się liczby w raporcie NIK

Na dodatek na opakowaniu czytamy, że jest to produkt z brokułami, ale kiedy przyjrzymy się dokładnie, to okazuje się, że jest tam jedynie "nadzienie brokułowe". Znajdziemy w nim m.in. szkodliwy, utwardzony tłuszcz palmowy.

- Olej palmowy ze względu na wysoką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych powinien być spożywany z dużym umiarem. Istotna jest również jakość tłuszczu palmowego. Wywiera on szczególnie niekorzystny wpływ na nasz organizm, jeśli występuje w formie utwardzonej - dodała dietetyk.

d3mt7el

Czytaj także: Zielony kurczak w markecie. Ekspert: duże niebezpieczeństwo

Pan Sebastian mówi, że będzie unikał takiego jedzenia i radziłby to samo innym. - Nawet mój kot nie chce tykać takich rzeczy - podsumował mężczyzna.

Uwagę zwraca także niska cena produktu - 4 zł za 250 g za danie mięsne to naprawdę niewiele. Niestety jak się okazuje, w tym przypadku cena idzie w parze z jakością.

Postanowiłam skontaktować się z producentem tych medalionów drobiowych. W odpowiedzi czytamy, że jest to jeden z bardziej złożonych produktów panierowanych na rynku i musi spełniać określone parametry podczas zautomatyzowanego procesu produkcyjnego.

d3mt7el

- Pragniemy zapewnić, że wszystkie zastosowane w produkcie dodatki są bezpieczne dla naszych konsumentów i dopuszczone do stosowania zgodnie z wymaganiami prawa żywnościowego - zapewniła Olga Sosnowska, doradca ds. PR. - Wiadomość od pani jest dla nas bardzo cenna i motywująca do tego, aby tworzyć produkty coraz lepszej jakości i w bardziej przystępnej cenie dla szerszego grona odbiorców.

Czytaj także: Ferma drobiu "od kuchni". Oto, jak hoduje się kurczaki, które trafią później na nasz talerz

Pozostaje nam wierzyć na słowo. Póki co, musimy liczyć na siebie, czyli czytać etykiety i wybierać artykuły, które mają najkrótszą listę składników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mt7el

Podziel się opinią

Share
d3mt7el
d3mt7el