Trwa ładowanie...

Szczodra ręka PiS. Ojciec Rydzyk dostał kolejne pieniądze

Poseł Platformy Obywatelskiej Mariusz Witczak podał na Twitterze odpowiedź na interpelację, którą przekazał do wszystkich ministerstw pod rządami PiS. Polityk pytał o pieniądze przekazane podmiotom związanym z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Samo ministerstwo Jarosława Gowina wypłaciło ojcu dyrektorowi 500 tys. zł.


Szczodra ręka PiS. Ojciec Rydzyk dostał kolejne pieniądzeŹródło: Agencja Gazeta, fot: Michał Lepecki
dvsppxw
dvsppxw

Jak pisze Interia, poseł PO dostał odpowiedź na interpelację od kolejnego ministerstwa.

Do tej pory m.in. z Ministerstwa Zdrowia wypłacono 225 tys. zł, z Ministerstwa Środowiska - 261 tys. zł, z Ministerstwa Sprawiedliwości - 400 tys. zł, a z Ministerstwa Kultury - 325 tys. zł.

O tym, ile pieniędzy przekazuje PiS na podmioty związane z ojcem Rydzykiem, niedawno pisaliśmy. Na co fundacje ojca Tadeusza Rydzyka wydają publiczne pieniądze? Takie pytanie do Fundacji Lux Veritas i Fundacji Nasza Przyszłość wysłała Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Rok temu. I walczyła o odpowiedź.

dvsppxw

- To nie jest walka z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. To jest walka o jawność wydawania środków publicznych. I to w organizacjach, które tych środków wydają naprawdę dużo - wyjaśniała money.pl Katarzyna Batko-Tołuć, wiceprezes organizacji.

Mimo że rząd sypie pieniędze do kasy ojca dyrektora ten nie jest z tego zadowolony. - Mimo że jest ta dobra zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej, niż kot napłakał - stwierdził o. Tadeusz Rydzyk w czasie audycji w Radiu Maryja. Redemptorysta zastanawiał się nad małą liczbą reklam w TV Trwam.

Założyciel Radia Maryja narzekał, że jego stacja ma słaby zasięg i przypomniał, że od dawna zabiega w KRRiT o przyznanie kolejnych częstotliwości. Sugerował, że przy obecnym układzie politycznym powinno być to łatwiejsze.

dvsppxw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvsppxw