Trwa ładowanie...

Ta praca może być przygodą życia. Lawina wniosków także z Polski

W maleńkim Wangerooge rozpoczęto nabór na wolne stanowisko latarnika, co przyciągnęło uwagę przeszło tysiąca kandydatów. Wśród aplikacji o pracę znalazły się również oferty od osób z Polski, które szukają pracy.

Władze Wangerooge ogłosiły rekrutację na posadę latarnikaWładze Wangerooge ogłosiły rekrutację na posadę latarnikaŹródło: Adobe Stock, fot: Kirsches_Fotobox
dzwa48u
dzwa48u

Wangerooge jest zarówno miejscowością jak i wyspą na Morzu Północnym, będącą częścią archipelagu Wysp Wschodniofryzyjskich w Niemczech. Zamieszkuje ją blisko 1,2 tys. ludzi, a liczba ta znacząco rośnie w sezonie letnim, kiedy to wyspa staje się miejscem wypoczynku dla wielu turystów.

W lutym administracja ogłosiła konkurs na pozycję latarnika, czyli osoby do opieki nad historyczną latarnią morską, która obecnie nie służy już swoim pierwotnym funkcjom - informuje portal Deutsche Welle, powołując się na doniesienia agencji DPA. Ten 39-metrowy obiekt przyciąga obecnie turystów, oferując im malowniczy widok z góry.

Kontynuacja artykułu znajduje się poniżej materiału wideo

"Wielka ściema" w innowacjach. Wystarczyło mieć pomysł na startup. Jakub Dwernicki -Biznes Klasa #20

Ponad tysiąc chętnych

Zaangażowanie nowego latarnika (bądź latarniczki) będzie polegało głównie na obsłudze turystów, w tym na sprzedaży pamiątek. Na ogłoszenie o pracę odpowiedziało nie mniej niż 1,1 tysiąca kandydatów. Rieka Beewen, reprezentująca burmistrza, wyraziła w rozmowie z dpa zdziwienie tak dużym odzewem.
Chociaż część aplikacji nadesłała się w duchu żartu, to dominantą są oferty serio. Wśród chętnych znaleźli się kandydaci z zagranicy, w tym Polacy i Czesi.
Beewen zapowiedziała, że każda z aplikacji zostanie dokładnie przeanalizowana. Ze względu na liczbę zgłoszeń, konieczne będzie zaangażowanie dodatkowych pracowników do przeglądu aplikacji, ponieważ na co dzień w urzędzie zajmuje się tym tylko jedna osoba.

Potrzeba nie tylko latarnika

Władze mają nadzieję wyselekcjonować nie tylko latarnika, ale również innych pracowników na wolne stanowiska na wyspie. Problemem Wangerooge jest bowiem niedostatek pracowników, potrzebni są między innymi animatorzy zajęć dla dzieci.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzwa48u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzwa48u