Trwa ładowanie...

Tak InPost dostarcza przesyłki. Szokujące nagranie w sieci

Ten filmik może sporo kosztować firmę InPost. Jeden z internautów zamieścił na swoim facebookowym profilu wideo, na którym widać jak kurier bezpardonowo wyrzuca paczki z wozu dostawczego na chodnik. Żadna delikatna przesyłka nie mogła tego przetrwać. W sieci zawrzało. Udało nam się uzyskać informację od InPostu - poszkodowani mogą liczyć na zwrot pieniędzy, a pracownik zostanie zwolniony.

Share
Tak InPost dostarcza przesyłki. Szokujące nagranie w sieci
Źródło: Facebook.com, fot: Facebook
dkgjemk

"Tak właśnie InPost doręcza paczki do paczkomatów" - napisał na swoim facebookowym profilu internauta i zamieścił tam wideo, którego nie powinny oglądać osoby o słabych nerwach. W każdym razie nie te, które korzystają z usług firmy InPost.

Film został nagrany pod Galerią Kazimierz w Krakowie. Widzimy na nim, jak paczki jedna za drugą są wyrzucane przez kuriera z samochodu dostawczego bezpośrednio na twarde podłoże. Nawet jeśli przesyłki nie zawierają kieliszków czy delikatnych porcelanowych filiżanek, ciężko sobie wyobrazić, że przetrwały taki zabieg nienaruszone.

InPost z kurierami dla Allegro

Internauci są wyraźnie oburzeni, co jest zrozumiałe zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Jedni kpią. "Szybko" - czytamy komentarz pod filmikiem. "Allegro, czy to nie wasz polecany sposób dostawy szkła, żarówek i porcelany?" - pyta ktoś inny.

dkgjemk

Inni wzywają firmę InPost do wyjaśnienia sprawy. "InPost - Paczkomaty, Kurier czekamy na reakcję" - apelują. Po kilku godzinach internauci są wyraźnie niezadowoleni z braku reakcji.

"W ciągu 5 godzin nie zareagowali, więc pewnie monitoringu nie mają :) Spróbujmy więc tradycyjnie przywołać InPost - Paczkomaty, Kurier i poprosić o komentarz..." - czytamy.

Pracownik będzie zwolniony, będa odszkodowania

Nam jednak udało się uzyskać komentarz bezpośrednio u rzecznika InPost Wojciecha Kądziołka. Wynika z niego, że pracownik, który rzucał przesyłkami, zostanie zwolniony.

"Znamy już ten przypadek i przede wszystkim chciałbym przeprosić naszych klientów za to zdarzenie. Obecnie jest ono weryfikowane w naszym krakowskim oddziale, jednak już teraz podjęliśmy decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu tego pracownika. " - napisał Wojciech Kądziołek.

dkgjemk

Przedstawiciel InPost podkreślił także, że "w kwestii bezpieczeństwa przesyłek firma prowadzi politykę zero tolerancji i InPost będzie zawsze zdecydowanie reagował w takich sytuacjach."

Osoby, które odbiorą z paczkomatu pod Galerią Kazimierz, mogą liczyć na odszkodowania. To w każdym razie obiecał nam rzecznik. "Dokładnie sprawdzimy, czy nie doszło do uszkodzenia przesyłek. Jeżeli takie uszkodzenie zostanie stwierdzone, to każdy z właścicieli paczki otrzyma zgodnie z regulaminem gwarantowane odszkodowanie" - napisał Wojciech Kądziołek z InPost.

dkgjemk

Podziel się opinią

Share
dkgjemk
dkgjemk