Trwa ładowanie...
d3805gv

Tauron unieważni przetarg na Jaworzno, jeśli nie dostanie gwarancji do 30 września

02.09. Tarnów (PAP) - Tauron unieważni przetarg na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno, jeśli nie otrzyma od konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa gwarancji do 30 września -...

d3805gv
d3805gv

02.09. Tarnów (PAP) - Tauron unieważni przetarg na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno, jeśli nie otrzyma od konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa gwarancji do 30 września - poinformował prezes Tauronu Dariusz Lubera.

"Jak dotąd nie dostaliśmy gwarancji od konsorcjum, nie będziemy czekać w nieskończoność, najpóźniej do 30 września. Jeśli do tego czasu nie otrzymamy gwarancji, to przetarg zostanie unieważniony i ogłosimy kolejny" - powiedział dziennikarzom Lubera podczas kongresu w Tarnowie.

Tauron poinformował 30 lipca o przedłużeniu terminu podpisania umowy ws. bloku w Jaworznie z konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa do 30 września.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, a jeszcze tego nie zrobiły.

d3805gv

Pytany czy istnieje możliwość, żeby spółka całkowicie odrzuciła projekt w Jaworznie odpowiedział: "Nie ma przesłanek, w oparciu o które moglibyśmy podjąć decyzję o zarzuceniu projektu".

Lubera poinformował, że w ciągu najbliższych kilku tygodniu może zostać podjęta decyzja dotycząca budowy wspólnie z KGHM bloku w Elektrowni Blachownia i dodał, że projekt zmierza w kierunku zawieszenia. (PAP)

pel/ mj/ asa/

d3805gv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3805gv