Trwa ładowanie...

Trend wzrostowy na USD jest kontynuowany

Podczas czwartkowej konferencji prasowej retoryka Mario Draghi pozostała gołębia. Po raz kolejny szef Europejskiego Banku Centralnego wyraził gotowość do podjęcia niekonwencjonalnych działań w przypadku, gdy zajdzie taka potrzeba. Co więcej Dragi zaznaczył, że są prowadzone prace nad przygotowaniem nowych działań wspierających gospodarkę, w przypadku gdyby okazało się konieczne ich użycie. Przed wszystkim mocnym impulsem do deprecjacji euro stały się słowa o planach powiększenia bilansu banku do poziomu z początku 2012 roku. Eurodolar z impetem przełamał ostatnie minimum na poziomie 1,2438, co stało się impulsem do pogłębienia spadków.
Share
Trend wzrostowy na USD jest kontynuowany
Źródło: WP.PL
d44x32g

Po emocjach związanych z wczorajszym wystąpieniem Draghi’ego dziś uwaga rynków będzie koncentrowała się na danych z amerykańskiego rynku pracy. Po dobrym odczycie raportu ADP oczekiwania co do dzisiejszych danych są wysokie. Analitycy spodziewają się wzrostu nowych etatów w systemie pozarolniczym o 231 tys. w październiku w porównaniu do 248 tys. oraz ustabilizowania się stopy bezrobocia na poziomie 5,9%. Jeśli dzisiejszy odczyt spełni oczekiwania rynku to waluta amerykańska może jeszcze zyskać na wartości. Silne wsparcie znajduje się dopiero w rejonie 1,2220.
Podczas piątkowej sesji poznamy również dane z kanadyjskiego rynku pracy. Konsensus rynkowy zakłada dalszy wzrost stopy bezrobocia do 6,9% z poziomu 6,8% w październiku. Ponadto oczekiwany jest spadek zatrudnienia o 5 tys. w poprzednim miesiącu w porównaniu do wzrostu o 74,1 tys. w poprzednim okresie. Mając na uwadze ostatnie wystąpienie Poloza może się okazać, że dzisiejsze dane rozczarują. Szef Banku Kanady wskazywał w ostatnim czasie, że rynek pracy pozostaje słaby. Jeśli dzisiejsze dane potwierdzą kiepską kondycję kanadyjskiego rynku pracy, a dane NFP z USA będą lepsze, to trend wzrostowy na USDCAD może przyśpieszyć.

EURPLN

Eurozłoty pozostaje w ciągu kilkunastu ostatnich dni w zakresie konsolidacje. Górne ograniczenie wypada w okolicy 4,2380 i stanowi obecnie opór. Z kolei dolny zakres wyznacza rejon 4,2065, poniżej którego przebiega 23,6% zniesienia Fib całości fali wzrostowej z poziomu 4,0894. Czekamy na wybicie z zakresu. Wyjście góra może doprowadzić do wzrostów do poziomu 4,2455, gdzie opór wyznacza maksimum z 9 marca 2014 r. Z kolei wyjście dołem powinno doprowadzić do ponownego testu poziomu 4,20. W przypadku przełamania tego poziomu notowanie tej pary będą kierować się w okolice 100-okresowej średniej EMA na wykresie dziennym.
[ EURPLN

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,PLN,notowania-waluty-online-waluta.html ) EURUSD

d44x32g

Na eurodolarze zrealizował się zasięg formacji głowy z ramionami. Para wyhamowała spadki tuz powyżej projekcji 141,4% całości fali korekcyjnej z poziomu 1,25. Poziom 1,2340 wyznacza obecnie najbliższe wsparcie. Techniczny obraz rynku wskazuje na silne wsparcie dopiero w rejonie 1,2220, gdzie przebiega linia poprowadzona po minimach z 6 czerwca 2010 roku oraz 15 lipca 2012 roku. W oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy dolar lekko odreagowuje wczorajsze umocnienie. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 1,2438. EURUSD pozostaje w silnym trendzie spadkowym, tak więc wyższe poziomy cenowe mogą stać się dobra okazją do podłączenia się do głównego trendu na tej parze.
[ EURUSD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

GBPUSD

GBPUSD zrealizował docelowy zasięg spadków sygnalizowany w ostatnich raportach. Z technicznego punktu widzenia kurs może odbić się z okolic 1,5790, gdzie wsparcie wyznacza linia poprowadzona po ostatnich minimach lokalnych na wykresie dziennym. Dalsza kontynuacja spadków na tej parze będzie zależna od tego czy impuls wzrostowy na dolarze będzie kontynuowany. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 1,5870.
[ GBPUSD

]( http://finanse.wp.pl/w1,GBP,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d44x32g

Anna Wrzesińska

Noble Securities S.A.

| Materiał został przygotowany z należytą starannością i rzetelnością, na podstawie ogólnodostępnych informacji, ale ani autor, ani Noble Securities S.A. (NS) nie gwarantują jego kompletności i dokładności. Materiał nie został sporządzony zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji, stanowiących rekomendacje, dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów, lub wystawców (Dz.U. Nr 206, poz. 1715). Nie stanowi rekomendacji w rozumieniu tego Rozporządzenia, nie powinien być też rozumiany jako materiał o charakterze doradczym, lub jako podstawa do podejmowania działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osoba korzystająca z opracowania nie może rezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych czynników ryzyka niż przedstawione w materiale. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autora (autorów) w dniu publikacji i nie są to opinie czy prognozy NS. NS ani osoby zatrudnione przez
NS nie ponoszą odpowiedzialności za działania, lub zaniechania osób, lub podmiotów, korzystających z opracowania, ani za działania, lub decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osiągnięcie zysku w instrumenty finansowe nie jest możliwe bez akceptacji i wystawienia się inwestora na ryzyko poniesienia straty, a w szczególności transakcje w zakresie kontraktów na różnice kursowe (CFD) sa ryzykowne, ponieważ inwestor może stracić więcej niż początkowy depozyt zabezpieczający. |
| --- |

d44x32g

Podziel się opinią

Share
d44x32g
d44x32g