Trwa ładowanie...
d4k14ij

Trzy bloki Tauronu zakwalifikowane do interwencyjnej rezerwy zimnej

06.03. Warszawa (PAP) - W przetargu PSE na zakup usługi interwencyjnej rezerwy zimnej trzy bloki Tauronu zostały wybrane jako oferta najkorzystniejsza w ramach części dotyczącej...

Share
d4k14ij

06.03. Warszawa (PAP) - W przetargu PSE na zakup usługi interwencyjnej rezerwy zimnej trzy bloki Tauronu zostały wybrane jako oferta najkorzystniejsza w ramach części dotyczącej bloków o sumarycznej mocy 200-380 MW - podał Tauron w komunikacie prasowym.

"Wykorzystując możliwość skorzystania z derogacji, bloki 3 i 6 Elektrowni Siersza oraz blok 8 Elektrowni Stalowa Wola, które z uwagi m.in. na dyrektywę IED musiałyby zostać odstawione, zgłosiliśmy do przetargu organizowanego przez PSE. Pozytywne dla nas rozstrzygnięcie pozwoli na wydłużenie czasu pracy tych jednostek nawet do końca 2019 roku" - powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Lubera, prezes Tauron Polska Energia.

"Bloki te będą utrzymywane w gotowości do uruchomienia, na polecenie operatora, podczas przewidywanych deficytów mocy, za co spółka będzie otrzymywała wynagrodzenie" - dodał Stanisław Tokarski, prezes Tauron Wytwarzanie.

Świadczenie usługi interwencyjnej rezerwy zimnej polega na dysponowaniu oraz wykorzystaniu jednostek wytwórczych wykonawcy przez operatora systemu przesyłowego do interwencyjnego równoważenia bilansu mocy czynnej dla zachowania bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Energetycznego po 2015 r.

Spółka podała, że w najbliższym czasie planowane jest podpisanie umowy na świadczenie usługi na okres dwóch lat: od 1 stycznia 2016 do 31 grudnia 2017 roku z opcją przedłużenia na kolejne dwa lata, tj. do 31 grudnia 2019 roku.(PAP)

pel/ jtt/

d4k14ij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k14ij
d4k14ij