Trwa ładowanie...
d1dqrrl
terminal lng
+1
14-04-2010 17:10

Trzy oferty cenowe na nadzór nad budową terminalu LNG

Oferty cenowe na nadzór inwestorski nad budową terminalu LNG w Świnoujściu złożyły trzy konsorcja - poinformowała spółka Polskie LNG. Nadzorca zostanie wyłoniony najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu.

d1dqrrl
d1dqrrl

Rozpoczęcie budowy terminalu LNG w Świnoujściu planowane jest na drugą połowę 2010 roku, a zakończenie na 30 czerwca 2014 roku. Terminal pozwoli na odbiór do 5 mld m sześc. gazu rocznie, z możliwością rozbudowy do 7,5 mld m sześc. Gazoport to sztandarowa inwestycja energetyczna tego rządu. Do realizacji projektu i eksploatacji terminalu powołano spółkę celową Polskie LNG.

Jak poinformowało Polskie LNG, oferty cenowe na nadzór inwestorski nad budową złożyły: konsorcjum składające się z ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o., z niemieckiego ILF Beratende Inguenieure oraz z amerykańskiej firmy MEI,LLC; polsko-bytyjskie konsorcjum z WS Atkins-Polska Sp. z o.o. oraz Atkins Ltd. oraz hiszpańska firma SOCOIN Ingenieria Construcción Industrial, S.L.U.

Hiszpanie wycenili nadzór na budową pierwszego w Polsce gazoportu na ponad 44 mln zł, konsorcjum Atkins - ponad 46,5 mln zł, a konsorcjum z udziałem Niemców i Amerykanów ponad 47 mln zł.

Wybrane konsorcjum będzie nadzorowało realizację robót budowlanych, montażowych i instalacyjnych na placu budowy terminalu, czyli m.in. będzie weryfikować dokumentację projektową i prowadzić odbiory robót.

d1dqrrl

"Oferty są badane pod względem formalnym. Wybór zwycięskiego podmiotu nastąpi najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu" - poinformowało Polskie LNG. Dodało, że ewentualne odwołania firmy będą mogły składać w terminie 10 dni od daty rozstrzygnięcia.

Cytowany w informacji spółki prezes Polskiego LNG Zbigniew Rapciak wyraził zadowolenie z wysokości zaproponowanych cen. "Umowę z wykonawcą usług nadzoru chcielibyśmy podpisać na przełomie kwietnia i maja" - dodał.

Polskie LNG rozpoczęło wybór nadzoru inwestorskiego 18 sierpnia ub.r. Wnioski o udział w postępowaniu złożyło 11 podmiotów z 9 krajów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Danii, Norwegii, Francji, Hiszpanii i Polski. Na początku grudnia ub.r. trzy konsorcja zostały zakwalifikowano do finałowego etapu, a na początku stycznia złożyły oferty wstępne, jeszcze bez cen.

O nadzór mogły ubiegać się firmy, które w ciągu ostatnich 5 lat wykonały co najmniej jedną kompleksową usługę nadzoru inwestorskiego nad całością budowy terminalu LNG oraz posiadające certyfikat jakości w zakresie świadczonych usług.

d1dqrrl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dqrrl