Trwa ładowanie...

"Trzynastki" dla emerytów i rencistów. "Planujemy również w przyszłym roku"

Wicepremier Jacek Sasin zapewnia, że rząd planuje wypłaty 13. rent i emerytur również w 2020 r. Pieniądze na ten cel zostały już zaplanowane w budżecie, a to oznacza, że nawet jeśli PiS przestanie rządzić, "trzynastki" mogą zostać jeszcze w przyszłym roku.

Share
"Trzynastki" dla emerytów i rencistów. "Planujemy również w przyszłym roku"Źródło: WP.PL
d3mofbv

Cele, na które emeryci i renciści przeznaczyli swoją "trzynastkę" można mnożyć. Jedni wykorzystali dodatkowy zastrzyk gotówki, by kupić prezenty wnkuom, inni pieniądze przeznaczyli na leki, jeszcze inni na wakacje. Z całą pewnością beneficjentów tego programu ucieszy fakt, że rząd planuje wypłaty trzynastych emerytur i rent również w przyszłym roku, o czym mówił w radiowej Trójce wicepremier Jacek Sasin. Jak dodał, "trzynastki" są zaplanowane w budżecie na przyszły rok, którego założenia właśnie zostały przyjęte.

PiS chce "trzynastki" utrzymać na stałe, ale stawia jeden warunek - wygrana w jesiennych wyborach. - Jeśli PiS wygra i będzie rządził w kolejnej kadencji, to ten mechanizm 13. emerytury będzie mechanizmem ustawowym i corocznym - powiedział Jacek Sasin.

d3mofbv

Seniorzy są wprost zachwyceni. W rozmowie z "Super Ecpressem" jedna z emerytek zachwala program, dzięki któremu kupiła opał. - To super, że "trzynastki" będą w kolejnych latach. Dzięki tym pieniądzom kupiłam węgiel i teraz jestem spokojna, że nie zmarznę zimą - mówi 74-letnia Alicja Radzikowska z Siedlec. Jak dodaje, emerytury ma 1100 zł i nie stać jej, by z tego kupować opał.

"Trzynastki" w 2019 r. były wypłacane jako jednorazowe świadczenie. Beneficjenci na rękę otrzymali ok. 888 zł.

Obejrzyj: Ekspert ostro. "Trzynastka na stałe? Najlepiej przed wyborami"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mofbv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mofbv
d3mofbv