Trwa ładowanie...

TVR chce otworzyć nową telewizję

Właściciel Ogólnopolskiej Telewizji TVR chce poszerzyć swoją ofertę o nowy kanał edukacyjny o roboczej nazwie TVE. Właśnie stara się o koncesję.

Share
TVR chce otworzyć nową telewizjęŹródło: Jupiterimages
d3nhtl9

- Ma to być telewizja edukacyjna - zdradza WP.PL Agata Łysakowska, dyrektor zarządzająca i szefowa anteny. - TVE ma nadawać programy dla młodzieży od lat 12 i dla dorosłych. Wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie, spółka będzie produkowała między innymi programy podróżnicze, historyczne, dokumentalne, przyrodnicze oraz programy z zakresu zarządzania, marketingu i PR - u, jak również psychologii. Na antenie pojawią się programy dla szkół średnich i wyższych przygotowywane w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Ogólnopolska telewizja TVR jest niekodowaną telewizją satelitarną o zasięgu ogólnoeuropejskim dostępną na wszystkich platformach cyfrowych: Cyfrowy Polsat (kanał 194), platforma "n" (kanał 222), Cyfra Plus (kanał 172); w wybranych sieciach kablowych (m.in. UPC, Inea) oraz drogą satelitarną (FTA) za pomocą dowolnego tunera cyfrowego. TVR nadaje od 2010 roku i jest telewizją adresowaną do osób, które fascynuje i intryguje życie praca i spędzanie wolnego czasu na łonie natury.

Zgodnie z mottem "Blisko Ludzi, Blisko Natury" na antenie można programy edukacyjne, poradnikowe, informacyjne, społeczne oraz rozrywkowe.

d3nhtl9

- Promujemy aktywny sposób spędzania wolnego czasu na łonie natury. Wprowadziliśmy w tym roku na antenę 1,5 godzinne pasmo wędkarsko-łowieckie. Widzowie z pewnością znajdą tam podpowiedzi jak efektywnie wypoczywać w zgodzie z otaczającym nas środowiskiem - wyjaśnia Agata Łysakowska, dyrektor zarządzająca i szefowa anteny.

W paśmie wędkarsko-łowieckim znalazły się wywiady z ekspertami, porady specjalistów, prezentacje najlepszych miejsc do wędkowania i polowań. Nie brakuje ciekawych przepisów na dania z ryb i dziczyzny. Tłem wędrówek zawsze są piękne krajobrazy i dzika przyroda. Pasmo składa się z kilku bloków poruszających tematy łowieckie i kulinarne: Historia z haczykiem, Łowca, Ryba palce lizać oraz Wędkarstwo muchowe. Oryginalnym uzupełnieniem jest zabawne reality show Modelki na rybach.

W marcu na antenie ukaże się nowy program FilmOFFcy, prezentujący animacje, filmy dokumentalne, fabuły, reportaże przygotowane przez twórców niezależnych. W programie pojawią się rozmowy z artystami OFFowymi, którzy nie mają jeszcze wyrobionego nazwiska, ale mają pomysł na życie i ogromny zapał do pracy przy produkcji filmów.

d3nhtl9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nhtl9
d3nhtl9