Trwa ładowanie...

Udowodnij, że szukasz pracy. Zmiany już od 28 kwietnia

Osoby poszukujące pracy w Wielkiej Brytanii mogą stracić swoje świadczenia, jeśli nie udowodnią, że podejmują wszelkie kroki, by znaleźć zatrudnienie.

Udowodnij, że szukasz pracy. Zmiany już od 28 kwietniaŹródło: © pojoslaw - Fotolia.com
d1qz1n2
d1qz1n2

Od 28 kwietnia bezrobotni będą musieli napisać życiorys, skonfigurować konto e-mail i zalogować się na rządowej stronie internetowej z ofertami pracy, zanim spotkają się z doradcą Jobcentre. Ponadto spotkania z doradcami w urzędach zatrudnienia będą odbywać się raz w tygodniu, a nie jak dotychczas - raz na dwa tygodnie.

Brytyjski rząd wprowadzając zmiany chce tym samym zamknąć "ulicę jednokierunkową" do zasiłków - gdy bezrobotni rejestrując się, pobierają świadczenia, ale nie wykazują inicjatywy w poszukiwaniu pracy.

- Gospodarka brytyjska rośnie, bezrobocie spada, obecnie rekordowa liczba ludzi jest zatrudnionych, dlatego teraz jest najlepszy czas, aby rozpocząć działania aktywizujące bezrobotnych. W zamian będziemy ich wspierać i pomagać w poszukiwaniu pracy - powiedziała minister pracy Esther McVey dla Sky news.

Kate Shoesmith z Konfederacji Rekrutacji i Zatrudnienia dodała: - Wszystko, co pomaga długotrwale bezrobotnym w powrocie do pracy musi być jednym z priorytetów rządu. Uważamy, że ten pomysł to dobry ruch do przodu.

d1qz1n2

Wielka Brytania jest najpopularniejszym krajem emigracji Polaków. Wyjeżdżając na Wyspy nie muszą mieć pozwolenia na pracę, ani pozwolenia na pobyt. Na terenie Zjednoczonego Królestwa mogą przebywać do 6 miesięcy i szukać tam pracy lub otworzyć własną firmę. Poszukiwanie zatrudnienia można przedłużać, ale trzeba udowodnić, że się go szuka. Zasiłek dla bezrobotnych w Wlk. Brytanii przysługuje tym osobom, które nie mogę znaleźć pełnowymiarowej pracy, a także pracującym w niepełnym wymiarze godzin - mniej niż 16 godzin tygodniowo.

Jak ubiegać się o zasiłek?

Według gbritain.net, aby zarejestrować się jako osoba aktywnie poszukująca pracę, należy udać się lub zadzwonić do lokalnego Jobcentre Plus. Po otrzymaniu odpowiedniej aplikacji trzeba ją wypełnić i zabrać wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość na New Jobseeker Interview, czyli spotkanie w sprawie przyznania zasiłku. Pracownik biura wytłumaczy jakie zasady będą obowiązywały daną osobę, oraz jak można poprawić swoje szanse na szybsze znalezienie pracy. Jeśli po upływie 6 miesięcy osoba otrzymująca Jobseeker's Allowance nie znajdzie pracy, zostanie wezwana na kolejne spotkanie, w celu ponownego sprawdzenia jej sytuacji. Wniosek należy potwierdzać osobiście co dwa tygodnie.

bor,AS,WP.PL

d1qz1n2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qz1n2