Trwa ładowanie...
d2rg5nw

UOKiK czeka na wniosek przejęcia WP.PL przez o2

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie wpłynął jeszcze wniosek w sprawie przejęcia przez spółkę o2 portalu Wirtualna Polska - poinformował PAP Maciej Chmielowski z UOKiK. Urząd będzie miał dwa miesiące na wydanie zgody od momentu otrzymania takiego wniosku.
Share
UOKiK czeka na wniosek przejęcia WP.PL przez o2
Źródło: WP.PL
d2rg5nw

Telekomunikacja Polska poinformowała w środę, że sprzedała za 375 mln zł portal Wirtualna Polska na rzecz spółki o2, właściciela m.in. serwisu pudelek.pl. Transakcję ma sfinansować fundusz private equity Innova Capital.

Grupa spodziewa się sfinalizowania transakcji w pierwszym kwartale 2014 r. Telekomunikacyjna firma szacuje, że jej zysk brutto powiększy się w przyszłym roku o 180 mln zł.

Przeniesienie własności akcji Wirtualnej Polski na o2 nastąpi po uzyskaniu zgody UOKiK. Wniosek o jej wydanie ma być złożony wkrótce.

d2rg5nw

- Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce - podkreślił cytowany komunikacie Grupy o2 i funduszu Innova Capital, Jacek Świderski z zarządu Grupy o2.

- Wierzymy, że dzięki połączeniu o2 i Wirtualnej Polski stworzymy gracza numer jeden w Polsce. Obserwujemy rynek internetowy, nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Będziemy szukać kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory - dodał zarządzający funduszu Innova Capital Krzysztof Krawczyk.

Prezes Wirtualnej Polski Grzegorz Tomasiak ocenił, że "konsolidacja z o2 otwiera nowe perspektywy przed Wirtualną Polską - pierwszym polskim portalem". - Łączymy nasze kompetencje i potencjały, produkty oraz możliwości reklamowe - wszystko to jest gwarancją dynamicznego rozwoju Grupy - podkreślił.

Wirtualna Polska to najstarszy portal internetowy w Polsce. Miesięcznie odwiedza go ponad 13 mln użytkowników. Do o2 należą m.in. takie serwisy jak Pudelek, Wrzuta czy Kafeteria.

Innova Capital należy do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity inwestujących w średnie przedsiębiorstwa. Do tej pory zainwestował blisko 500 mln euro w 40 przedsiębiorstw działających w dziesięciu krajach regionu.

d2rg5nw

Podziel się opinią

Share
d2rg5nw
d2rg5nw