Trwa ładowanie...
d1mjj33

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

d1mjj33
d1mjj33

07.02. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez spółki AMS, Clear Channel Poland i Str"er wspólnego przedsiębiorcy. Będzie on zajmować się m.in. badaniem efektywności nośników reklamy zewnętrznej.

Uczestnicy koncentracji zajmują się świadczeniem usług reklamowych, w szczególności sprzedażą zewnętrznej powierzchni reklamowych. Spółka AMS, należąca do grupy kapitałowej Agora posiada ok. 45 000 nośników. Clear Channel Poland dysponuje ok. 8 200 nośnikami zlokalizowanymi w 65 miastach, a Str"er Polska ok. 18 500 nośnikami reklamowymi w 415 miastach.

W trakcie postępowania UOKiK przeprowadził badanie rynku. Urząd zwrócił się o opinię dotyczącą transakcji do konkurentów uczestników transakcji (m.in. Cityboard, BP Media, Business Consulting, Jet Line, Ruch) oraz największych domów mediowych (MediaCom, Starcom, Carat Polska, Mindshare Polska, Media Direction OMD).

d1mjj33

W wyniku koncentracji spółek AMS, Clear Channel i Str"er powstanie nowy przedsiębiorca, którego podstawowym celem działalności będzie m.in. świadczenie usług analizy nośników reklamy zewnętrznej, m.in. prowadzenie badań rynku na użytek branży reklamy outdorowej.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku badań efektywności reklamy zewnętrznej w Polsce. Nowotworzony przedsiębiorca nie prowadzi jeszcze działalności na tym rynku - spółka będzie świadczyć usługi w innym zakresie niż dotychczasowa działalność uczestników koncentracji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sewa/

d1mjj33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mjj33