Trwa ładowanie...
d33csbs
d33csbs

USA: Na Wall Street spokojnie, rynek czeka już na posiedzenie Fed

Poniedziałkowa sesja na Wall Street była bardzo spokojna, a inwestorzy przygotowują się już na zaplanowane na ten tydzień posiedzenie Fed, które prawdopodobnie niczego nie zmieni w amerykańskiej polityce monetarnej.
Share
d33csbs

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,01 proc., do 15.568,93 pkt.

S&P 500 zyskał 0,13 proc. i wyniósł 1.762,11 pkt.

Nasdaq Comp. spadł o 0,08 proc., do 3.940,13 pkt.

d33csbs

"Inwestorzy czekają na kolejne wyniki spółek i dane makro. Nastroje na rynku generalnie pozostają pozytywne, ale tempo wzrostów może spowolnić w stosunku do tego, czego świadkami byliśmy przez kilka ostatnich tygodni" - uważa Michael Sheldon, główny strateg rynkowy z RDM Financial Group.

Liczba umów na sprzedaż domów we wrześniu spadła miesiąc do miesiąca o 5,6 proc. Analitycy z Wall Street spodziewali się, że liczba ta pozostanie bez zmian.

Produkcja przemysłowa w USA we wrześniu wzrosła o 0,6 proc. mdm, w sierpniu wskaźnik wzrósł o 0,4 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji przemysłowej o 0,4 proc. mdm.

We wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Decyzja Fed zostanie podana w środę 30 października o godz. 19.00. Konsensus rynkowy zakłada, że Fed pozostawi bez zmian politykę monetarną, utrzymany zostanie tym samym miesięczny skup aktywów na poziomie 85 mld USD. Obserwatorzy liczą jednocześnie, że komunikat po posiedzeniu będzie zawierał informacje na temat przyszłości programu luzowania ilościowego w USA.

d33csbs

- Poniedziałek przynosi kontynuację wzrostów z piątku i dominuje umiarkowany apetyt na ryzyko. Będziemy mieli pierwsze posiedzenie Fed od czasu paraliżu instytucji rządowych w USA, rynkowi przydadzą się na pewne wszystkie sygnały co do tego kiedy może rozpocząć się wygaszania luzowanie ilościowego - ocenił Greg Matwejev, analityki Newedge.

"Posiedzenie FOMC nie wniesie nic nowego () debata w październiku nad budżetem pogorszyła perspektywy wzrostu gospodarczego, lepiej wiec zapomnieć o wygaszaniu luzowania ilościowego" - napisali analitycy JPMoregan. Ich zdaniem Fed zdecyduje się na ograniczenie luzowania ilościowego najwcześniej w kwietniu 2014 roku.

Ze spółek lepsze od oczekiwań wyniki podał Edwards Lifesciences, ale akcje spółki traciły na wartości.

Bristol-Myers Squibb zyskiwał po podniesieniu rekomendacji przez Morgan Stanley do "przeważaj".

d33csbs

Skorygowany zysk spółki farmaceutycznej Merck & Co Inc., wyniósł w trzecim kwartale 92 centy na akcję. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 87 centów na akcję. Przychody wyniosły 11,03 mld USD. Tutaj analitycy oczekiwali 11,13 mld USD.

246 spółki wchodzące w skład indeksu S&P 500 opublikowały dotychczas wyniki, z tego 76 proc. opublikowało raporty lepsze od oczekiwań analityków na poziomie zysku netto - wynika z danych Bloomberga.

We wtorek swoje wyniki kwartalne przedstawią m.in. BP, Deutsche Bank, Gilead, Pfizer, UBS, Nokia, Baidu, Aflac, Electronic Arts, LinkedIn, Yelp, w środę Barclays, Comcast, General Motors, Facebook, Visa, Allstate, Expedia, Kraft Foods, w czwartek ConocoPhillips, ExxonMobil, MasterCard, Sony, Starbucks, AIG, a w piątek Chevron.

d33csbs

Podziel się opinią

Share
d33csbs
d33csbs