Trwa ładowanie...

Ustawa o prokuraturze przyklepie dodatki mieszkaniowe dla śledczych z PK

29 prokuratorów Prokuratury Krajowej dostaje trzy tysiące złotych ryczałtu mieszkaniowego miesięcznie. Jak wielokrotnie informowały media, bezpodstawnie. Teraz PiS chce to naprawić.

Share
Ustawa o prokuraturze przyklepie dodatki mieszkaniowe dla śledczych z PK
Źródło: East News, fot: East News
d3f5bfy

"Już tylko decyzja Senatu i podpis prezydenta dzieli najważniejszych prokuratorów w Polsce, by został usankcjonowany niezgodny z prawem stan" - pisze wtorkowy "Fakt".

Chodzi o trzy tysiące złotych ryczałtu mieszkaniowego, który pobierają śledczy z PK. Zdaniem mediów nie dziś nie ma podstaw do pobierania takiego dodatku, bo prokuratorzy z PK są powoływani, a nie delegowani, a tylko w tym drugim przypadku przysługuje prawo do takiego ryczałtu.

Zobacz też: Patryk Jaki wymienia ile zarabia. "Moja pensja podstawowa spadła"

O tym, że do tej pory coś było nie tak, świadczyć może fakt, że na interpelację poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz w tej sprawie prokurator krajowy odmówił odpowiedz. Drugim argumentem jest to, że teraz, w nowelizacji ustawy o prokuraturze w końcu mają się pojawić jasne zapisy o ryczałcie mieszkaniowym dla śledczych z PK.

Według "Gazety Wyborczej" na dodatki mieszkaniowe dla tych prokuratorów kosztują państwo ponad milion złotych rocznie. Jak podaje "Fakt", prokurator krajowy zarabia miesięcznie około 26 tys. zł brutto, jego zastępcy - około tysiąc złotych mniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3f5bfy

Podziel się opinią

Share
d3f5bfy
d3f5bfy