Trwa ładowanie...

W.Brytania: Rząd zrekompensuje wojskowym na Cyprze tamtejszy podatek

Londyn postanowił, że brytyjscy wojskowi i pracownicy placówek rządowych W. Brytanii na Cyprze otrzymają rekompensatę za zapowiedziany tam jednorazowy podatek od depozytów w bankach cypryjskich.

Share
W.Brytania: Rząd zrekompensuje wojskowym na Cyprze tamtejszy podatekŹródło: Jupiterimages
d31icm6

Rząd Cypru zgodził się jednorazowo opodatkować depozyty poniżej 100 tys. euro według stawki 6,75 proc., a powyżej tego progu według stawki 9,9 proc. Był to warunek przyznania mu przez UE i MFW ratującej przed bankructwem pożyczki w wys. 10 mld euro.

- Personel pełniący służbę wojskową lub pracujący dla naszego rządu otrzyma rekompensatę, jeśli podatek go dotyczy. Także ci, którzy służą krajowi na rządowej placówce na Cyprze, zostaną ochronieni przed tamtejszym podatkiem bankowym - zapewnił w niedzielę minister finansów George Osborne.

Minister skorzystał z okazji, by upomnieć rodaków krytykujących politykę oszczędnościową konserwatywnego rządu, że "przykład Cypru ilustruje, co dzieje się z krajem, który nie przekona świata, że jest wypłacalny". Budżet na rok finansowy 2013-14, który Osborne przedstawi w środę, ma przewidywać dalsze działania oszczędnościowe.

Na Cyprze w dwu bazach rozmieszczonych jest 3 tys. brytyjskich żołnierzy. Na wyspie jest też pokaźna społeczność brytyjska - ok. 25 tys. osób. Ich depozyty w bankach cypryjskich szacuje się na ok. 1,7 mld funtów szterlingów.

Personel wojskowy może wybierać, czy chce otrzymywać żołd w euro, w funtach, czy też rozdzielić go na obie waluty.

d31icm6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31icm6
d31icm6