Trwa ładowanie...

W górnictwie działa ponad 240 związków zawodowych

Górnictwo w kryzysie, a w Jastrzębskiej Spółce Węglowej powstał właśnie 45 już związek zawodowy. Roczne utrzymanie wszystkich organizacji kosztuje tam ponad 11 mln zł - informuje "Dziennik Zachodni".

Share
W górnictwie działa ponad 240 związków zawodowych
Źródło: AFP
d3xirqo

Górnictwo w kryzysie, a w Jastrzębskiej Spółce Węglowej powstał właśnie 45. związek zawodowy. Roczne utrzymanie wszystkich organizacji kosztuje tam ponad 11 mln zł - informuje "Dziennik Zachodni".

W znajdującej się w fatalnej kondycji finansowej Kompanii Węglowej działa aż 160 takich organizacji, a Katowickim Holdingu Węglowym około 40. W obydwu spółkach uzwiązkowienie wynosi ok. 100 procent. W JSW nawet ponad 120, bo wielu związkowców zapisało się do więcej niż jednej organizacji.

d3xirqo

Najnowszy związek zawodowy to WZZ Sierpień 80 w kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie. Ryszard Wójcik, szef "Sierpnia 80" w spółce wyjaśnia, że jego organizacja w JSW działa od lat, ale do tej pory była aktywna jedynie na kopalniach Pniówek i Budryk.

- Na czele każdego związku, najlepiej w każdym zakładzie, powinien stać ktoś, kto dowodzi wszystkimi działaniami. Dlatego powstał osobny związek, z przewodniczącym tam, na miejscu. Jakby nie było chętnych, związku by nie było - wyjaśnia Wójcik.

d3xirqo

Podziel się opinią

Share
d3xirqo
d3xirqo