Trwa ładowanie...
d2jsqey

W poniedziałek otwarcie na GPW neutralne, spodziewana raczej niska aktywność inwestorów (opinia)

02.01. Warszawa (PAP) - Otwarcie na poniedziałkowej sesji będzie prawdopodobnie neutralne - oceniają analitycy. W ciągu dnia spodziewają się raczej niskiej aktywności inwestorów i...

Share
d2jsqey

02.01. Warszawa (PAP) - Otwarcie na poniedziałkowej sesji będzie prawdopodobnie neutralne - oceniają analitycy. W ciągu dnia spodziewają się raczej niskiej aktywności inwestorów i stosunkowo niewielkiej zmienności indeksów.

"Myślę, że otwarcie będzie neutralne. Aktywność inwestorów dziś będzie raczej słaba" - ocenia Mirosław Saj z DnB Nord.

Dodał, że nie spodziewa się dużej zmienności na rynku.

d2jsqey

"Nie powinno dziś być dużych zmian indeksów. Nie będą dziś publikowane kluczowe, elektryzujące informacje. Myślę, że notowania będą spokojne. Trudno powiedzieć, czy zakończymy dzień na plusie, czy minusie, ale nie powinno być istotnych wahań" - poinformował analityk.

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie zmiany głównych indeksów. Dow Jones Industrial spadł o 0,57 proc. do 12.217,56 pkt., Nasdaq stracił 0,33 proc. i wyniósł 2.605,15 pkt., a S&P 500 spadł o 0,43 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.257,60 pkt.

W piątek na zamknięciu sesji WIG 20 spadł o 0,84 proc. i wyniósł 2.144,48 pkt.

W Zachodniej Europie kontrakty na indeksy spadają. W Japonii w poniedziałek jest wolny dzień.

O 9.50 we Francji zostanie podany wskaźnik PMI w przemyśle w grudniu. W Niemczech z kolei grudniowy PMI w przemyśle będzie opublikowany o 9.55. O 10.00 zostanie podany PMI w przemyśle w grudniu w strefie euro. (PAP)

morb/ jtt/

d2jsqey

Podziel się opinią

Share
d2jsqey
d2jsqey