Trwa ładowanie...
d1dqrrl

W W.Brytanii bezrobocie rośnie w lawinowym tempie

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii będzie rosło w tempie powyżej 100 tysięcy osób miesięcznie - przewiduje znana firma konsultingowa BDO. Związki zawodowe i właściciele małych firm apelują do rządu o częściowe subsydiowanie wynagrodzeń i kosztów szkoleń zawodowych.

d1dqrrl
d1dqrrl

Czarna prognoza BDO powstała na podstawie badań ankietowych w 11 tysiącach przedsiębiorstw. Niemal wszystkie w ograniczeniu miejsc pracy widzą jedyną możliwość adaptacji do kryzysowych warunków. Podobnie pesymistyczne są wyniki sondażu przeprowadzonego przez firmę konsultingową KPMG. Ponad 80% brytyjskich firm ocenia obecną sytuację ekonomiczną jako złą lub bardzo złą.

Brytyjska centrala związkowa TUC oraz Federacją Małych Przedsiębiorstw zaapelowały do rządu o stworzenie funduszu wspierania zatrudnienia w wysokości półtora miliarda funtów rocznie. Dopłaty do wynagrodzeń i subsydiowanie szkoleń zawodowych pozwoli, zdaniem związkowców i drobnych przedsiębiorców, utrzymać około 600 tysięcy miejsc pracy i zahamuje tempo wzrostu bezrobocia, które w Wielkiej Brytanii jest dwa razy szybsze niż w innych krajach europejskich.

d1dqrrl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dqrrl