Trwa ładowanie...

Warszawa dostała dofinansowanie na Rail Baltica

Warszawa wraz z 20 partnerami z kraju i Europy otrzymała unijne dofinansowanie na projekt budowy międzynarodowego systemu informacji o podróży pociągami oraz promami wzdłuż trasy kolejowej Rail Baltica.

Warszawa dostała dofinansowanie na Rail BalticaŹródło: PKP SA
d3lfzxe
d3lfzxe

Projekt będzie realizowany od stycznia 2011 r. do czerwca 2014 r. w ramach Programu Regionu Morza Bałtyckiego 2007-2013. Jego łączna wartość to 5,6 mln euro. Dzięki nowemu systemowi informacji, osoby wybierające się w podróż w Regionie Morza Bałtyckiego będą mogły w łatwy i szybki sposób dowiedzieć się nie tylko o połączeniach kolejowych lecz także o połączeniach promowych wraz z aktualnym rozkładem. System dostępny będzie w językach wszystkich państw uczestniczących w projekcie, także w języku polskim.

Warszawa, w ramach swoich zadań będzie koordynować działania związane z badaniem rozwoju i popytu na usługi podróżnicze i logistyczne w sektorze prywatnym. Stolica Polski weźmie też aktywny udział w działaniach ukierunkowanych na stworzenie międzynarodowego systemu informacji o podróży linią.

Liderem projektu jest miasto Helsinki. W projekcie udział weźmie łącznie 21 partnerów z Polski - Warszawa, Poznań, Łódź i Białystok, Europy - Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy, Polski i Niemiec oraz władze regionalne i instytucje badawcze.

d3lfzxe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lfzxe