Trwa ładowanie...
d3i2141
d3i2141

Węglokoks ROW złożył wniosek do UOKiK ws.nabycia części mienia Kompanii Węglowej

Warszawa, 27.08.2015 (ISBnews) - Węglokoks Rybnicki Okręg Wydobywczy sp. z o.o. złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na nabycie części mienia Kompanii Węglowej S.A., podał Urząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3i2141

"Nabywane mienie obejmuje zorganizowane części przedsiębiorstwa Kompanii Węglowej w postaci zakładów górniczych: KWK Bielszowice w Rudzie Śląskiej, KWK Halemba-Wirek w Rudzie Śląskiej, KWK Pokój w Rudzie Śląskiej, KWK Bolesław-Śmiały w Łaziskach Górnych, Ruch Sośnica Oddz. KWK Sośnica-Makoszowy w Gliwicach, KWK Piast w Bieruniu, KWK Ziemowit w Lędzinach oraz czterech specjalistycznych jednostek organizacyjnych - Zakład Elektrociepłownie w Rybniku, Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych w Bieruniu, Zakład Remontowo-Produkcyjny w Bieruniu oraz Zakład Informatyki i Telekomunikacji w Rybniku" - czytamy w komunikacie.

Wniosek został złożony 19 sierpnia br. Sprawa jest w toku, podano także.

Węglokoks ROW wchodzi w skład grupy kapitałowej Węglokoks S.A., jednego z czołowych europejskich dostawców węgla, funkcjonującego na międzynarodowych rynkach od 1951 r.

d3i2141

Nabywane zakłady górnicze zajmują się produkcją węgla energetycznego, wykorzystywanego głównie przez elektrownie i elektrociepłownie do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

Według wcześniejszych zapowiedzi, do końca września br. z 11 kopalń obecnej Kompanii Węglowej ma powstać tzw. Nowa Kompania Węglowa, jako spółka Węglokoksu. Jej powstanie poprzedzi przekazanie nierentownych aktywów obecnej KW do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

(ISBnews)

d3i2141

Podziel się opinią

Share
d3i2141
d3i2141