Trwa ładowanie...

Wesela już wkrótce będą rejestrowane. Resort zdrowia zapowiada szereg zmian

Główny Inspektorat Sanitarny już wkrótce wyda rekomendacje dla organizatorów wesel. Wśród nowych rozwiązań ma się znaleźć m.in. rejestr imprez weselnych. Zmian w restrykcjach - mowa np. o kontrolach w sklepach - ma być jednak więcej.

Wesela już wkrótce będą rejestrowane. Resort zdrowia zapowiada szereg zmianŹródło: PAP
dkyik7g
dkyik7g

Wesela już wkrótce będą rejestrowane. Resort zdrowia zapowiada szereg zmian

Podczas rozmowy na antenie Radiowej Jedynki Szumowski zapowiedział zmiany w legislacji, które mają uregulować kwestię wesel organizowanych w czasie pandemii. - Będziemy proponować rejestrację dużych spotkań, wesel po to, byśmy mogli łatwiej przeprowadzić dochodzenie epidemiczne potem - tłumaczył polityk.

Wesele w reżmie sanitarnym. Wiceminister Zdrowia Waldemar Karaska komentuje

Rozwiązanie ma również uwzględniać zgłaszanie listy gości weselnych. - Będzie można zrobić kontrolę, ile tych gości jest - podkreślił minister. - W tej chwili dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego, to nie może być 300-400. Trzymajmy się reguł rozsądku i obostrzeń sanitarnych - argumentował.

Przypomnijmy, że w Polsce w ostatnich dniach padały rekordy zakażeń COVID-10. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że badania laboratoryjne potwierdziły wystąpienie koronawirusa u kolejnych 548 osób. W ciągu doby zmarło 10 osób.

dkyik7g

Wesela już wkrótce będą rejestrowane. Stanowisko szefa GIS

W tym tygodniu przedstawimy rekomendacje ws. organizacji wesel. Będziemy apelować o to, żeby wesela były mniejsze i trwały krócej - poinformował Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas podczas rozmowy z money.pl. Szef GIS zapowiedział także wprowadzenie tzw. rejestru wesel.

Pytany o to, czy zmienią się decyzje ws. organizowania wesel, zaznaczył, że GIS pracuje w tej chwili nad pewnymi rekomendacjami. Jego zdaniem, "wesela są zbyt duże".

dkyik7g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkyik7g