Trwa ładowanie...
d3r9gee

Wezwanie na akcje PHN możliwe w kwietniu - Tamborski

20.03. Warszawa (PAP) - Ogłoszenie wezwania na akcje Polskiego Holdingu Nieruchomości technicznie możliwe jest w kwietniu, po zamknięciu data roomu. Są podmioty zainteresowane...

d3r9gee
d3r9gee

20.03. Warszawa (PAP) - Ogłoszenie wezwania na akcje Polskiego Holdingu NieruchomościPolskiego Holdingu Nieruchomości (Zobacz notowania spółki ») technicznie możliwe jest w kwietniu, po zamknięciu data roomu. Są podmioty zainteresowane spółką - poinformował PAP wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

"Do końca marca działa data room. Technicznie jest możliwe, że w kwietniu pojawiłoby się wezwanie na akcje PHN" - powiedział PAP Tamborski.

W virtual data room zebrane są informacje dotyczące PHN, w tym aktualny raport z wyceny aktywów spółki. Zgodnie z raportem sporządzonym przez CBRE wartość portfela nieruchomości grupy na koniec 2013 r. wyniosła 2,23 mld zł. Wycena objęła 171 nieruchomości.

Wiceminister Tamborski poinformował, że pojawiły się podmioty zainteresowane PHN, ale nie podał szczegółów. Według prasowych informacji, wśród potencjalnych inwestorów znajdować się mogą Ghelamco oraz fundusz Lone Star lub należący do niego Globe Trade Centre. Spółką zainteresowane są też fundusze private equity.

d3r9gee

PHN w 2013 roku wypracował 99 mln zł jednostkowego zysku netto, który w całości chce przeznaczyć na dywidendę dla akcjonariuszy. Zarząd chce, by PHN dzielił się z akcjonariuszami zyskiem także w przyszłości, ale uzależnia to od planów inwestycyjnych. PHN powstał w 2011 roku i dotąd spółka nie dzieliła się z akcjonariuszami zyskiem.

MSP chce do połowy 2014 roku przeprowadzić drugi etap prywatyzacji PHN przez publiczne wezwanie i liczy na uzyskanie premii za kontrolę. Skarb Państwa posiada obecnie blisko 73 proc. akcji PHN. W pierwszym etapie, na początku 2013 roku, Skarb Państwa sprzedał 25 proc. akcji PHN, a spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

Doradcami Skarbu Państwa w procesie prywatyzacji PHNDeutsche BankDeutsche Bank (Zobacz rekomendacje Deutsche Bank») i Societe GeneraleSociete Generale.

W październikowym raporcie analitycy UBSUBS podnieśli cenę docelową dla akcji Polskiego Holdingu NieruchomościPolskiego Holdingu Nieruchomości do 30 zł z 27 zł wcześniej. W lutym DM BZ WBKDM BZ WBK rozpoczął wydawanie rekomendacji dla PHN od zalecenia "trzymaj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 29,5 zł. Z kolei ustalona przez analityków DM PKO BPDM PKO BP na początku stycznia cena docelowa akcji PHN to 27,6 zł.

W czwartek, o 10.24, za jedną akcję PHN płacono 28,81 zł. (PAP)

pr/ ana/

d3r9gee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r9gee