Trwa ładowanie...

Wielka Sobota 2019. Jakie sklepy będą otwarte i w jakich godzinach zrobimy zakupy?

Wielka Sobota w Kościele katolickim poprzedza święto Zmartwychwstania. Z uwagi na ograniczenie handlu w Polsce sklepy w ten dzień będą czynne, choć krócej niż zwykle. Sprawdź, w jakich godzinach zrobisz zakupy dzień przed Wielkanocą.
Share
Wielka Sobota 2019. Jaki sklepy będą otwarte i w jakich godzinach zrobimy zakupy?
Wielka Sobota 2019. Jaki sklepy będą otwarte i w jakich godzinach zrobimy zakupy?Źródło: Shutterstock.com, Fot: hxdbzxy
d25fekf

Wielka Sobota 2019. W jakich godzinach zrobimy zakupy?

W związku z ustawą o zakazie handlu w niedziele i święta ze sprzedaży wyłączonych jest kilkanaście dni w roku oraz większość niedziel. Wielka Sobota jest jednak wyjątkiem.

Wszystkie sklepy i galerie handlowe będą otwarte, choć krócej niż w zwykłe dni. Decyzja w tej kwestii należy do właścicieli placówek oraz zarządców galerii.

Wielka Sobota 2019. Do której godziny zrobimy zakupy?

Wielkanoc a niedziele handlowe

Od 2019 r. zakaz handlu w niedziele został zaostrzony i zakupy najczęściej możemy zrobić jedynie raz w miesiącu. Niedziele handlowe w kwietniu przypadają jednak częściej. Wszystko za sprawą zbliżających się Świąt Wielkanocnych (Wielkanoc - 21 kwietnia).

Niedziele handlowe w kwietniu przypadają na ostatni weekend miesiąca oraz tydzień poprzedzający Święta. W najbliższą niedzielę zdecydowana większość sklepów, supermarketów oraz galerii handlowych będzie więc zamknięta.

Niedziele handlowe - kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

Niedziele niehandlowe - kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia (Wielkanoc)
d25fekf

Podziel się opinią

Share
d25fekf
d25fekf